LIVE: Σουτζέσκα – ΑΠΟΕΛ 0-1 (Α’ ημίχρονο)

Ο ΑΠΟΕΛ δίνει τον πρώτο αγώνα της χρονιάς κόντρα στη Σουτζέσκα για τον β’ προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ. Το Ευρωπαϊκό… οδοιπορικό των γαλαζοκιτρίνων ξεκινά από το Μαροβούνιο και το στάδιο «Γκράντσκι». Ζωντανά η εξέλιξη της αναμέτρησης από το ThemaSports.com

Το live:

41′ ΓΚΟΛ 0-1. Ο Ντε Βινσέντι ευστοχεί και ανοίγει το σκορ. Το πρώτο πέναλτι δεν μέτρησε καθώς μπήκε στην περιοχή πιο γρήγορα ποδοσφαιριστής  του ΑΠΟΕΛ.

41′ ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΠΟΕΛ σε μαρκάρισμα του Σόφρανατς στον Τάμαρι

40′ Τσέτκοβιτς έξω, μέσα ο Όσμαλιτς.

38′ Κίτρινη στον Μάρκοβιτς.

35′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ. Ο Ντε Βινσέντι, έκανε το αριστερό δυνατό σουτ εκτός περιοχής, με τον κήπερ των γηπεδούχνω να αποκρούει ασταθώς, και τον Νέτιτς να βάζει την προβολή τελευταία στιγμή και να διώχνει σε κόρνερ πριν ο Τάμαρι στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

28′ Κίτρινη στον Ιωάννου.

22′ Σέντρα του Γιάκολις στο δεύτερο δοκάρι, ο Ντε Βινσέντι έκανε την κεφαλιά με τον Γκίλγιεν να μαζεύει εύκολα.

18′ Κίτρινη στον Γκέντσογλου.

10′ Εκτέλεση κόρνερ, με τον Σόφρανατς να πιάνει την κεφαλιά και να απεκρούει δύσκολα ο Μπέλετς. Στην επαναφορά ο Νέτιτς σε κακό βηματισμό έκανε μια νέα κεφαλιά που πέρασε έξω.

6′ Ο Τάμαρι μπήκε στην περιοχή και έκανε σουτ από δύσκολη γωνία με την μπάλα να περνά παράλληλα από την εστία του Γκίλγιεν.

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Σουτζέσκα (Ρακόγιεβιτς): Γκίλγιεν, Σίγκερ, Νέντιτς, Κογιάσεβιτς, Γιάνκοβιτς, Τσέτκοβιτς, Εράνκοβιτς, Σόφρανατς, Μπουλάτοβιτς, Μάρκοβιτς, Βούτσιτς

ΑΠΟΕΛ (Τραμετσάνι): Μπέλετς, Βούρος, Λαφράνς, Ιωάννου, Γιάκολις, Μιχαΐλοβιτς, Γκέντσογλου, Σόουζα, Ντε Βινσέντι, Τάμαρι, Χαλένιους

Διαιτητής: Ιστβάν Βαντ (Ουγγαρία)
A’ βοηθός διαιτητή: Ιστβάν Άλμπερτ (Ουγγαρία)
Β’ βοηθός διαιητή: Πέτερ Μπερετιάν (Ουγγαρία)
Τέταρτος διαιτητής: Μπαλάζ Μπερκέ (Ουγγαρία)

Υπόθεση Θανάση Νικολάου: Ζητά ακύρωση του πορίσματος της θανατικής ανακρίτριας ο Σταυριανού

Το πόρισμα της θανατικής ανακρίτριας για την υπόθεση του Εθνοφρουρού Θανάση Νικολάου είδε χθες (10/05) το φως της δημοσιότητας.