Ισορροπημένο ματς, με την ΑΕΚ να ανεβάζει στροφές στο τελευταίο τέταρτο

Ολοκληρώθηκε το Α΄ ημίχρονο στο «Στέλιος Κυριακίδης», στην αναμέτρηση ανάμεσα στην Πάφο και την ΑΕΚ για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος, με τις δύο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 0-0.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο πρώτο ημίωρο, με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να διασπάσουν τις αντίπαλες άμυνες, με την Πάφο όμως να έχει μία καλή προϋπόθεση στο 14΄ με τον Νέμετς και μία κλασική ευκλαιρία με τον ίδιο παίκτη στο 21΄, ο οποίος αστόχησε με κεφαλιά από την μικρή περιοχή!

Μετά το 30΄, η ΑΕΚ «πατούσε» καλύτερα στο γήπεδο, ανέβασε ταχύτητα και έχασε δύο καλές ευκαιρίες για να πάρει κεφάλι σκορ.

Και στις δύο περιπτώσεις, ο Ρούντκο είπε «όχι» στα σουτ των Σπόλιαριτς και Σάστρε στο 38΄ και 39΄ αντίστοιχα.

Στα εναπομείναντα λεπτά, η ομάδα της Λάρνακας προσπάθησε να απειλήσει εκ νέου, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν πιο συγκεντρωμένοι στα ανασταλτικά τους καθήκοντα και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ (0-0).

ΔΗΣΥ: Νούμερο ένα προτεραιότητα η συσπείρωση του κόμματος - Έκλεισε το κεφάλαιο για τις διαγραφές

Με πρωταρχικό στόχο την όσο το δυνατόν μεγαλύτερη συσπείρωση του κόμματος, ο ΔΗΣΥ βάζει πλώρη για τις Ευρωεκλογές με στόχο την πρωτιά.