Φιλική τριάρα για την «Κυρία» – Δύο γκολ από την άσπρη βούλα του πέναλτι

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε το βράδυ του Σαββάτου η Ανόρθωση κέρδισε με 1-3 τον Ονήσιλο στο κοινοτικό γήπεδο Σωτήρας.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες σημείωσαν από ένα γκολ, από την άσπρη βούλα του σημείου του πέναλτι.

Στο 12ο λεπτό ο Ράγιος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι, ενώ στο 44ο λεπτό με εύστοχο πέναλτι ο Σόστρε έκανε το 1-1.

Στο β΄ ημίχρονο στο 68ο λεπτό ο Κοφί με σουτ εκτός μεγάλης περιοχής έκανε το 1-2, ενώ στις καθυστερήσεις ο Χ»  Βασίλης έγραψε τον επίλογο με πλασέ κάνοντας το τελικό 1-3.

ΟΝΗΣΙΛΟΣ: Νούνο, Φωτίου, Νικολάου, Αναστασίου, Τόνι, Σεμέδο, Καλλής, Ευσταθίου, Σόντρε, Αλνταϊρ, Λουιζίνιο

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Παπαδόπουλος, Σίντενφελντ, Κοφί, Βργκοτς, Γκαλίτσιος, Εγγλέζου, Βασιλακάκης, Ράγιος, Καλτσάς, Σαντίκ, Κατσιαράβα

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Υπό οκταήμερη κράτηση και ο 28χρονος που συνελήφθη στη Λάρνακα

Υπό οκταήμερη κράτηση τέθηκε και ο 28χρονος που συνελήφθη στη Λάρνακα, για την απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη.