41 ετών… έφηβος: Η ΑΔΙΑΝΟΗΤΗ επέμβαση του Μπουφόν στο 94΄, που χάρισε τη νίκη στη Γιουβέντους! (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι και αν έφτασε στα 41; Καμιά φορά νομίζεις ότι ο χρόνος έχει γυρίσει καμιά 10αριά χρόνια πίσω και βλέπεις τον Μπουφόν την εποχή που ήταν ο κορυφαίος τερματοφύλακας του πλανήτη.

Και με αποκρούσεις όπως αυτή κόντρα στην Μπολόνια, ίσως ακόμα να ανήκει στους κορυφαίους…

Βρισκόμαστε στο 94ο λεπτό και η Μπολόνια έχει κερδίσει ένα επικίνδυνο φάουλ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή.

Η σέντρα που γίνεται φέρνει την μπάλα στην μικρή περιοχή της Γιουβέντους με τον Σανταντέρ να παίρνει την κεφαλιά και να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι των γηπεδούχων.

Αλλά η φάση δεν έχει τελειώσει, η άμυνα της Γιουβέντους δεν μπορεί να απομακρύνει και ο Σανταντέρ θέλοντας να πάρει το… αίμα του πίσω, επιχειρεί ένα ανάποδο «ψαλίδι» από το σημείο του πέναλτι.

Η μπάλα πηγαίνει προς το βάθος της εστίας της ομάδας του Τορίνο, αλλά ο Μπουφόν σαν… αίλουρος, πετάγεται και αποκρούει με το δεξί χέρι σε κόρνερ, κρατώντας το 2-1 που θα είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Δείτε την εκπληκτική απόκρουση του Μπουφόν:

Ρουσουνίδης στο «T»: Με θετικούς οιωνούς ξεκινά η ξενοδοχειακή σεζόν - Οι τιμές, η προέλευση και η πληρότητα πριν το Πάσχα

Με θετικά μηνύματα ενόψει της καλοκαιρινής τουριστικής σεζόν, κινείται η ξενοδοχειακή βιομηχανία κατά την εορταστική περίοδο του Πάσχα, παρά τη μειωμένη σε σχέση με πέρσι προσέλευση τουριστών.