ΗΜΙΧΡΟΝΟ / ΑΠΟΕΛ-Ανόρθωση: Κυριάρχησε η ένταση, τα νεύρα και οι… μονομαχίες!

ΣΧΟΛΙΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ – Σε ένα πρώτο ημίχρονο με ένταση, δυνατές μονομαχίες και καθόλου θέαμα, ΑΠΟΕΛ και Ανόρθωση πήγαν στα αποδυτήρια με το στείρο 0-0.

Χωρίς κάποια καλή φάση κύλησε το πρώτο τέταρτο του αγώνα με τον ΑΠΟΕΛ να πατάει καλύτερα και την Ανόρθωση να προσπαθεί να παίξει στην κόντρα χωρίς επιτυχία όμως.

Τα αρκετά δυνατά μαρκαρίσματα στον χώρο του κέντρου κυρίως ήταν το χαρακτηριστικό των πρώτων λεπτών του ντέρμπι. Έπρεπε να φτάσουμε στο 19ο λεπτό για να δούμε καλή φάση με το μακρινό σουτ του Καλτσά να φεύγει λίγο έξω.

Η ένταση και οι δυνατές μονομαχίες δεν βοήθησαν να δούμε καλό θέαμα με αποτέλεσμα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου να μην σημειωθεί άλλη φάση!

Πασχαλινό μήνυμα ΠτΔ: «Είναι η ώρα της προσωπικής ενδοσκόπησης» - Δείτε βίντεο

Τις ευχές του σε όλους τους πολίτες ενόψει της Ανάστασης και του Πάσχα έδωσε σε τηλεοπτικό πασχαλινό μήνυμα ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Νίκος Χριστοδουλίδης.