Έσωσε το αήττητο στο 90+1’ η Μίλαν (ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ)

SERIE A’-11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜΛΑΝ-ΠΑΡΜΑ: 2-2

Γήπεδο: Σαν Σίρο

Σώθηκε στο τέλος η Μίλαν, που πήρε ισοπαλία 2-2 από την Πάρμα, η οποία είχε προηγηθεί με 2-0. Ήρωας ο Ερναντές για τη Μίλαν, η οποία είχε και τέσσερα δοκάρια και παραμένει αήττητη στη σεζόν.

Στο 13ο λεπτό ο Ζερβίνιο έκανε το γύρισμα και ο Ερνάνι με σουτ από κοντά έγραψε το 0-1 ενώ στο 20’ η Πάρμα απείλησε και πάλι με τον Καραμό που αστόχησε από κοντά.

Στο 23’ ακυρώθηκε το γκολ του Καστιγιέχο, ενώ στο 40’ οι «ροσονέρι» είχαν διπλό δοκάρι με τους Ντίας και Τσαλχάνογλου. Μάλιστα στο 45+1’ η Μίλαν είχε και 3ο δοκάρι μετά από εκτέλεση φάουλ του Τσαλχάνογλου.

H κακοδαιμονία της Μίλαν συνεχίστηκε και στο 51ο λεπτό με τον Τσαλχάνογλου να έχει κι άλλο δοκάρι με σουτάρα και σαν να μην έφτανε αυτό, στο 56’ ο Ερνάνι σέντραρε από δεξιά και ο Κούρτιτς με κεφαλιά έκανε το 0-2. Με τη σέντρα η Μίλαν είχε απάντηση καθώς ο Τσαλχάνογλου εκτέλεσε το κόρνερ και ο Ερναντές με κεφαλιά μείωσε σε 1-2.

Στο 77ο λεπτό ο Σέπε έσωσε με διπλή προσπάθεια μετά από σουτ του Τσαλχάνογλου, ενώ στο 90+1’ ο Σέπε απέκρουσε το σουτ του Ρέμπιτς αλλά ο Ερναντές με νέο σουτ από το πέναλτι έκανε το 2-2.

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Καλάμπρια, Γκάμπια (5’ Καλουλού), Ρομανιόλι, Ερναντές, Μπενασέρ (75’ Τονάλι), Κεσί, Καστιγιέχο (46′ Λεάο), Τσαλχάνογλου, Ντίας (46′ Χάουγκε), Ρέμπιτς

ΠΑΡΜΑ: Σέπε, Ιακοπίνι, Οσόριο, Άλβες, Γκαλιόλο, Ερνάνι (87’ Μπούσι), Μπρούχμαν, Κούρτιτς (74’ Σομ), Καραμό (67’ Σιπριέν), Κορνέλιους (67’ Ινγκλέζε), Ζερβινιό

Κροτόνε-Σπέτσια 4-1
(7′, 90+6′ Μεσίας, 49′ Ρέτσα, 56′ Ενρίκε – 18′ Φαρίας)

Τορίνο-Ουντινέζε 2-3
(66′ Μπελότι, 67′ Μπονατσόλι / 21′ Πουσέτο, 54′ Ντε Πάουλ, 69′ Νεστορόφσκι)

Λάτσιο-Βερόνα 1-2
(56′ Καϊσέδο / 45′ αυτ. Λατσάρι, 67′ Ταμέζε)

Κυριακή 13/12
Κάλιαρι-Ίντερ 1-3
(42’ Σοτίλ-77’ Μπαρέλα, 84’ Ντ’ Αμπρόζιο, 94’ Λουκάκου)

Αταλάντα-Φιορεντίνα 3-0
(44’ Γκόσενς, 55’ Μαλινόφσκι, 64’ Τολόι)

Μπολόνια-Ρόμα 1-5
(24’ αυτ. Κριστάντε – 5’ αυτ. Πόλι, 11’ Ν’Τζέκο, 15’ Πελεγκρίνι, 35’ Βερετούτ, 44’ Μιχταριάν)

Νάπολι-Σαμπντόρια 2-1
(53’ Λοσάνο, 68’ Πετάνια – 20’ Γιάνκτο)

Τζένοα-Γιουβέντους 1-3
(61′ Στουράρο / 57′ Ντιμπάλα, 78′ πέν, 89′ πέν. Κρ. Ρονάλντο)

Μίλαν-Πάρμα 2-2
(58′, 90’+1′ Ερνάντες / 13′ Ερνάνι, 56′ Κούρτιτς)

Ρόμα-Τορίνο (21:45)

The post Έσωσε το αήττητο στο 90+1’ η Μίλαν (ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ) appeared first on Thema Sports.

Βελτιωμένη η κατάσταση της υγείας του «Δημητρούι» - «Στο περίμενε» οι ανακριτές για κατάθεση

Θα καταταγείς στον στρατό; Όλα όσα πρέπει να γνωρίζεις – Οι σημαντικές ημερομηνίες και οι εκπαιδεύσεις που θα ακολουθήσουν

Νέο «μέτωπο» για Οδ. Μιχαηλίδη - «Πυρά» από το Ευρωπαϊκό Δίκτυο Εθνικών Ιδρυμάτων για τα Ανθρώπινα Δικαιώματα - Πώς απαντά η Ελεγκτική

Σοβαρές καταγγελίες κατά αεροπορικών εταιρειών: Από καθυστερήσεις και βάρος αποσκευών μέχρι αλλαγές - Όσα πρέπει να ξέρετε

Τραγωδία στη Λεμεσό - Απεβίωσε 30χρονος ενώ έπαιζε ποδόσφαιρο

Φουντώνει η μάχη των ευρωεκλογών - Η επίθεση του Νικόλα κατά ΕΛΑΜ - Η ενόχληση του ΔΗΣΥ για τις κινήσεις Χριστοδουλίδη

Με εντατικούς ρυθμούς μπαίνουν τα επιτελεία των κομμάτων στην τελική ευθεία για τις εκλογές της 9ης Ιουνίου.