Την υποψηφιότητα του για τη θέση του Δημάρχου Στροβόλου θα υποβάλλει αύριο Πέμπτη (25/04) στις 9:15 πμ ο κ. Χρίστος Τσίγκης στο Δημαρχείο Στροβόλου.
Την υποψηφιότητα του κ. Τσίγκη προτείνει ο πρώην Υπουργός Εργασίας και Κυβερνητικός Εκπρόσωπος κ. Κυριάκος Κούσιος και υποστηρίζει ο πρώην Δήμαρχος Στροβόλου κ. Σάββας Ηλιοφώτου.
Κατά την υποβολή υποψηφιότητας, τον κ. Τσίγκη θα συνοδεύουν ο Αναπληρωτής Πρόεδρος του ΔΗΣΥ κ. Ευθύμιος Δίπλαρος, ο πρόεδρος της ΕΔΕΚ κ. Μαρίνος Σιζόπουλος, ο Πρόεδρος της ΔΗΠΑ – Συνεργασία κ. Μάριος Καρογιάν, άλλοι κομματικοί αξιωματούχοι, υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι και σχολικοί έφοροι.
Μετά το πέρας της επίσημης υποβολής υποψηφιότητας, ο υποψήφιος Δήμαρχος Στροβόλου κ. Χρίστος Τσίγκης θα προβεί σε δηλώσεις στα μέσα μαζικής ενημέρωσης.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις