Νίκησε τη Μαρσέιγ η Λιόν και… συγκατοικεί με Μονακό! (video)

Η Λιόν επικράτησε 2-0 της Μαρσέιγ και έπιασε στην 2η θέση τη Μονακό με 38 πόντους, με τα γκολ του Ναμπίλ Φεκίρ στο 6ο λεπτό και με ένα ακόμα του Μαριάνο Ντίας στο ίδιο λεπτό της επανάληψης.

Παράσταση για έναν ρόλο ήταν ο αγώνας της Λιόν με την Μαρσέιγ με τους γηπεδούχους να επικρατούν 2-0.

Μόνο στο φινάλε προσπάθησε να πιέσει η φιλοξενούμενη που είχε δοκάρι με τον Σανσόν και αρκετές στιγμές στις καθυστερήσεις με τον Λόπες να κάνει τρεις μεγάλες επεμβάσεις.

Με αυτή την επικράτηση η Λιόν έφτασε τους 38 και ισοβαθμεί με τη Μονακό.

Το σκορ άνοιξε με εκτέλεση φάουλ στο 6ο λεπτό ο Ναμπίλ Φεκίρ με τον Μανταντά να κάνει ένα ολέθριο σφάλμα και να δέχεται το γκολ από 35 μέτρα.

Στην επανάληψη μετά από μια επέμβαση του Μανταντά, η μπάλα έφτασε στον Κορνέ που έβγαλε τη σέντρα και ο Μαριάνο Ντίας από κοντά με το 13ο τέρμα του έκανε το 2-0.

Στα τελευταία 31 λεπτά έπαιξε ο Μήτρογλου που αγωνίστηκε στη θέση του Οκάμπος χωρίς να καταφέρει κάτι ουσιαστικό.