Πρόκριση για τη Μπάρτσα και ντεμπούτο Κουτίνιο! (video)

Με τα γκολ των Σουάρες και Μέσι η Μπαρτσελόνα νίκησε με 2-0 την Εσπανιόλ στο Καμπ Νου και ανέτρεψε το σκορ του πρώτου αγώνα, παίρνοντας την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας. Ντεμπούτο για τον Φιλίπε Κουτίνιο στο Καμπ Νου.

Η Ρεάλ Μαδρίτης αποκλείστηκε χθες από την Λεγανές μέσα στο Μπερναμπέου, όμως η Μπαρτσελόνα δεν έπεσε θύμα έκπληξης αν και στο πρώτο ματς κόντρα στην Εσπανιόλ είχε ηττηθεί με 1-0.

Η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε ανέτρεψε στο Καμπ Νου το σκορ του πρώτου αγώνα στα πρώτα 25 λεπτά και με σωστή διαχείριση κατάφερε να τσεκάρει το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Copa del Rey.

Με την κεφαλιά του Σουάρες στο 9΄ η Μπάρτσα πήρε προβάδισμα στο σκορ! Στο 25΄ το σουτ του Μέσι κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα της Εσπανιόλ, με τον Αργεντινό να γράφει το 2-0, το οποίο ήταν το 4000ό γκολ της Μπαρτσελόνα στο Καμπ Νου σε όλες τις διοργανώσεις!

Στο δεύτερο ημίχρονο έκανε ντεμπούτο και ο Κουτίνιο, ο οποίος στο 68΄ πέρασε στη θέση του Ινιέστα γνωρίζοντας την αποθέωση.

Κάπως έτσι η Μπάρτσα προκρίθηκε στα ημιτελικά, όπου εκεί βρίσκονται επίσης οι Λεγανές, Βαλένθια και Σεβίλλη.

Πηγή: sdna.gr

Βελτιωμένη η κατάσταση της υγείας του «Δημητρούι» - «Στο περίμενε» οι ανακριτές για κατάθεση

Θα καταταγείς στον στρατό; Όλα όσα πρέπει να γνωρίζεις – Οι σημαντικές ημερομηνίες και οι εκπαιδεύσεις που θα ακολουθήσουν

Νέο «μέτωπο» για Οδ. Μιχαηλίδη - «Πυρά» από το Ευρωπαϊκό Δίκτυο Εθνικών Ιδρυμάτων για τα Ανθρώπινα Δικαιώματα - Πώς απαντά η Ελεγκτική

Σοβαρές καταγγελίες κατά αεροπορικών εταιρειών: Από καθυστερήσεις και βάρος αποσκευών μέχρι αλλαγές - Όσα πρέπει να ξέρετε

Τραγωδία στη Λεμεσό - Απεβίωσε 30χρονος ενώ έπαιζε ποδόσφαιρο

Φουντώνει η μάχη των ευρωεκλογών - Η επίθεση του Νικόλα κατά ΕΛΑΜ - Η ενόχληση του ΔΗΣΥ για τις κινήσεις Χριστοδουλίδη

Με εντατικούς ρυθμούς μπαίνουν τα επιτελεία των κομμάτων στην τελική ευθεία για τις εκλογές της 9ης Ιουνίου.