Ίσχυσε ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου

Ημίχρονο στην ΑΕΚ Αρένα με την Ανόρθωση να κερδίζει μέχρι στιγμής με 0-1 την ΑΕΚ.

Αφού οι γηπεδούχοι έχασαν τα άχαστα (τρια τετ α τετ ο Γιάννου) η Κυρία τιμώρησε την ΑΕΚ και με γκολ του Αράζ στο 32′ πήρε κεφάλι στο σκορ. Στο 4′, στο 19′ και στο 28′ ο φορ της ΑΕΚ Γιάννου δεν κατάφερε να κερδίσει τον Αρούς και η ομάδα του το πλήρωσε.

Καλύτερη η ΑΕΚ στο παιχνίδι, ζήτησε πέναλτι η Ανόρθωση σε χέρι του Καταλά, με την τηλεοπτική επανάληψη να δείχνει πως η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Ισπανού.

ΠτΔ: «Δεν διαπραγματευόμαστε λύση δύο κρατών και κυριαρχική ισότητα»

Λύση δύο κρατών, με την ασαφή ορολογία της κυριαρχικής ισότητας, ουδέποτε θα τύχει διαπραγμάτευσης από εμάς, τόνισε την Κυριακή ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Νίκος Χριστοδουλίδης, υπογραμμίζοντας πως η ε/κ πλευρά δεν έχει «κανένα κρυφό σχέδιο Β’».