Live: ΑΕΚ-Ανόρθωση (Ημίχρονο 0-1)-PHOTOS

Το live της ιστοσελίδας μας:

Λήξη πρώτου ημιχρόνου στην Αρένα, η Ανόρθωση είναι μπροστά με 0-1 απέναντι στην ΑΕΚ

45′ Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

43′ Πρώτη κίτρινη στο ματς, για τον Παλάγκα της Ανόρθωσης

38′ Προσπαθεί να αντιδράσει η ΑΕΚ αλλά δεν τα καταφέρνει

32′ ΓΚΟΟΟΟΛ για την Ανόρθωση! Ο Στρούνα έκανε την σέντρα, ο Αράζ πήρε την κεφαλιά από τον Νέλσον και έκανε το 0-1

30΄Νέα πολύ καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Τρισκόφσκι μέσα από την περιοχή να κάνει το σουτ και ο Αρούς έδιωξε σε κόρνερ

28΄Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Γιάννου αστόχησε σε τρίτο τετ α τετ απέναντι από τον Αρούς ενώ στο ριμπάουντ ο Ακοράν έκανε το σουτ με τον τερματοφύλακα της Ανόρθωσης να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ

28′ Κεφαλιά του Μάριου Αντωνιάδη μετά από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια

21′ Πέναλτι ζητά η Ανόρθωση σε χέρι του Καταλά, τίποτα λέει ο κ. Δημητρίου. Ο τηλεοπτικός φακός δικαιώνει την ομάδα της Αμμοχώστου

19′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Ακοράν έδωσε στον Γιάννου με τον τελευταίο να αστοχεί σε νέο τετ α τετ απέναντι στον τερματοφύλακα της Ανόρθωσης

15′ Σουτ από τον Τρισκόφσκι, η μπάλα έφυγε λίγο έξω

11′ Καλή ευκαιρία για την Ανόρθωση με τον Σίντελφελντ να κάνει την προβολη μετά από εκτέλεση φάουλ όμως η άμυνα της ΑΕΚ έδιωξε

4′ Mεγάλη φάση για την ΑΕΚ, με τον Γιάννου να αστοχεί απέναντι από τον Αρούς

1′ Έναρξη στο ματς

18:19 Και οι ποδοσφαιριστές της Κυρίας στο γήπεδο

18:10 Οι τερματοφύλακες της Ανόρθωσης στον αγωνιστικό χώρο για το καθιερωμένο τους ζέσταμα

Φίλοι και φίλες του Themasports.com καλησπέρα,

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΑΕΚ (Ι. Ιδιάκεθ): Πάμπλο, Αντωνιάδης, Μόισοφ, Καταλά, Λαρένα, Ακοράν, Τομάς, Τρισκόφσκι, Κάσες, Νέλσον, Γιάννου

Ανόρθωση (Ρ. Λέβι): Αρούς, Σίντελφελντ, Στρούνα, Ράγιος, Παλάγκα, Ντούρις, Βίκτορ, Αράς, Πράνιτς, Γκάντζεφ, Ιγιεμπόρ

Οι διαιτητές της αναμέτρησης:

Διαιτητής: Δημητρίου Βασίλης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Εγγλέζου Νίκος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Σάββα Γιώργος
4ος Διαιτητής: Νικολάου Γιώργος
Παρατηρητής Διαιτησίας: Παπαβαρνάβα Μιχάλης

Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ντέρμπι ΑΕΚ-Ανόρθωση, μια αναμέτρηση που γίνεται στα πλαίσια της πρεμιέρας των πλει οφ για το πρώτο γκρουπ. Η γηπεδούχος ΑΕΚ είναι στην τέταρτη θέση με 53 βαθμούς ενώ η ομάδα της Αμμοχώστου είναι μια θέση πιο πάνω (3η) με 56 πόντους. Σημαντικό το ματς και για τις δύο ομάδες (ξεκινά στις 19:00) και θα επιδιώξουν να πάρουν την νίκη και να μπουν με το δεξί σε αυτό το μίνι-πρωτάθλημα.

Τραγωδία στην άσφαλτο: «Έσβησε» ο 30χρονος Ευτύχιος Χαρίτου μετά από τροχαίο στη Λεμεσό

Στο «περίμενε» για το επίδομα διακίνησης αρκετά ΑμεΑ: Ο λόγος που δεν το λαμβάνουν - Τα ποσά και όσα ισχύουν

Πόσες θερμίδες έχουν τα αγαπημένα μας Πασχαλινά φαγητά - Από τη νηστεία στην υπερκατανάλωση

Με συννεφιά και καταιγίδες η Δευτέρα του Πάσχα - Όσα περιλαμβάνει το καιρικού «μενού»

Τα πιο παράξενα Πασχαλινά έθιμα στον κόσμο, που δεν πρόκειται να σου περάσουν από το μυαλό - Άνθρωποι σκελετοί και παιδιά ζητιάνοι

Σε νέα θανατηφόρα οδική σύγκρουση που σημειώθηκε γύρω στις 7.40 το απόγευμα της Κυριακής (6/5) στον κύριο δρόμο Καλού Χωριού - Λεμεσού, έχασε τη ζωή του ο άτυχος Ευτύχιος Χαρίτου, 30 ετών από τη Λεμεσό.