Δεύτερη συνεχόμενη με ΠΕΝΤΑΡΑ για την Ομόνοια!

Η Ομόνοια ενημερώνει…

«ΦΟΥΤΣΑΛ
ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΜΕΚ 5-2

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Ομόνοια, η οποία μας διατηρεί στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος.

H ομάδα μας ξεκίνησε στο παρκέ με τους Τ. Σκαμπύλη, Γ. Ιωάννου, Μ. Μανώλη, Σέζαρ και Μαντέλι.

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για το «τριφύλλι», καθώς μόλις στο 2ο λεπτό δεχθήκαμε τέρμα. Ωστόσο αντιδράσαμε πολύ καλά, γυρίζοντας το παιχνίδι με γκολ των Μαντέλι και Μάνου. Στη συνέχεια ο Σέζαρ έκανε το 3 – 1, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε κατά τον ίδιο τρόπο αφού βρήκε εκ νέου τον τρόπο, για να σκοράρει η ομάδα της ΑΜΕΚ, σημειώνοντας το 3 – 2. Παρ’ όλα αυτά η ομάδα μας έδειξε να θέλει περισσότερο τη νίκη, με τον Ιωάννου και Μαντέλι να διαμορφώνουν το τελικό 5 – 2, στο 13ο και 15ο λεπτό, αντίστοιχα».

Ανασκόπησε τις δράσεις για 2024 σε ειδική συνεδρία το Υπουργικό Συμβούλιο - Δείτε βίντεο

Την εξέλιξη των 88 δράσεων που ανακοίνωσε στις αρχές του χρόνου για το 2024 ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Νίκος Χριστοδούλιδης, εξέτασε σε ειδική συνεδρίασή του το Υπουργικό Συμβούλιο, το απόγευμα της Δευτέρας.