Χρίστος Μακρυγιάννης και Κωνσταντίνα Πρατσή κέρδισαν το «Κύπελλο Κερύνειας» στο αεροβόλο πιστόλι

Χρίστος Μακρυγιάννης και Κωνσταντίνα Πρατσή  κέρδισαν το «Κύπελλο Κερύνειας» στο αεροβόλο πιστόλι

Ο πρωταθλητής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λεμεσού Χρίστος Μακρυγιάννης και η πρωταθλήτρια της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λευκωσίας Κωνσταντίνα Πρατσή, ήταν οι αθλητές που επικράτησαν στο αεροβόλο πιστόλι, στον τελευταίο πρωταθληματικό αγώνα της ΣΚΟΚ, για το «Κύπελλο Κερύνειας»!

Ο αγώνας ήταν ο πέμπτος του φετινού Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ κι έγινε στις εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού σκοπευτηρίου «Λάκης Ψημολοφίτης» στα Λατσιά. Ο Χρίστος Μακρυγιάννης με 560/600 πήρε την πρώτη θέση στη γενική κατάταξη ανδρών – εφήβων, ενώ η Κωνσταντίνα Πρατσή πρώτευσε στην κατάταξη γυναικών – νεανίδων με 555/600.

Στις άλλες κατηγορίες, ο νεαρός Σάββας Ευαγγέλου της ΣΚΟΛΕΥ ήταν ο νικητής στους έφηβους με 533/600 και η συναθλήτρια του Χριστιάνα Γεωργίου στις νεανίδες με 535/600. Αθλήτρια της ίδιας Οργάνωσης ήταν και η νικήτρια στις κορασίδες, Ανδρεάνα Κυρίλλου που πέτυχε 521/600, ενώ ο Δημήτρης Ανδρέου της ΣΚΟΑΜ πήρε την πρώτη θέση στο αεροβόλο πιστόλι παίδων με 497/600 και ο Μιχάλης Μακρυγιάννης της ΣΚΟΛΕΜ στο αεροβόλο πιστόλι παίδων με σταντ με 384/400. Στο πιστόλι κορασίδων με σταντ, η Κωνσταντίνα Μαρκίδου της ΣΚΟΛΕΥ πέτυχε 376/400 και στους παμπαίδες ο Γιώργος Μακρυγιάννης της ΕΛΕΣΚΟ 323/400. Τέλος, στο αεροβόλο πιστόλι ανδρών με κινητικές αναπηρίες, ο Ευριπίδης Γεωργίου της ΣΚΟΛΕΥ πέτυχε 545/600.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα του αγώνα για το «Κύπελλο Κερύνειας», στο αεροβόλο πιστόλι ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία: