Έβαλε stop στην Τσέλσι (αποτελέσματα – πρόγραμμα)

Μετά από ένα τρελό παιχνίδι στα πρώτα 24 λεπτά, Τσέλσι και Μπέρνλι ήρθαν ισόπαλες 2-2, με τους «μπλε» να ισοβαθμούν με την Τότεναμ στους 67, αλλά έχοντας πλέον αγώνα περισσότερο, ενώ υστερούν από την ομάδα του Ποτσετίνο στη διαφορά τερμάτων.

Η Μπέρνλι ξεκίνησε το παιχνίδι με άγριες διαθέσεις με τον Χέντρικ στο 8ο λεπτό να πιάνει ένα φοβερό βολέ για να γράψει το 0-1. Η Τσέλσι όχι απλά απάντησε άμεσα με το πλασέ του Καντέ, αλλά πήρε και το προβάδισμα δύο λεπτά αργότερα με ένα σουτ του Γκονζάλο Ιγκουαϊν. Ο Μπαρνς με κοντινό σουτ έγραψε το τελικό 2-2, που στέλνει την Μπέρνλι στους 40 βαθμούς και σε ασφάλεια πλέον από την επικίνδυνη ζώνη.