Βολική ισοπαλία για τους… «τρίτους»

Μονάχα τη Βαλένθια που καταλαμβάνει την 6η θέση της LaLiga βοηθάει το τελικό 1-1 ανάμεσα στη Μπιλμπάο και την Αλαβές στο «Σαν Μαμές». Μεγαλύτερο το πλήγμα για τους Βάσκους όσον αφορά την τελευταία ευρωπαϊκή θέση της βαθμολογίας…

Η Μπιλμπάο άνοιξε το σκορ με την εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Μπενιάτ στο 41ο λεπτό, μετουσιώνοντας την πολύ καλύτερη παρουσία της στο παιχνίδι, ωστόσο, πολύ γρήγορα θα δεχόταν την απάντηση και θα πήγαιναν οι δύο ομάδες στην ανάπαυλα με την ισοπαλία. Σε φάση διαρκείας στα καρέ του Ερερίν, ο γκολκίπερ έδιωξε αρχικά, η μπάλα επανήλθε στην περιοχή του και ο Μπόρχα Μπαστόν βρέθηκε εκεί που έπρεπε για να γυρίσει και να τη στείλει προς τα δίχτυα για το 1-1.

Οι Βάσκοι το πάλεψαν πολύ στο δεύτερο μέρος, ο Ινάκι Γουίλιαμς… χωνόταν συνεχώς στην περιοχή ζητώντας μπάλες και κυνηγώντας τα γεμίσματα, με την Αλαβές να φανερώνει ενδείξεις θάρρους ανεβαίνοντας μερικά μέτρα κάθε φορά. Η ομάδα του Γκαριτάνο σπατάλησε κάθε καλή ευκαιρία που έφτιαξε εντείνοντας τις προσπάθειές της μπροστά από την αντίπαλη εστία, στο 87′ ο Γουακάσο έχασε τρομερή ευκαιρία ανενόχλητος με πλασέ στα σώματα για τους φιλοξενούμενους στο «Σαν Μαμές» και κάπως έτσι παρέμεινε το 1-1 που στην ουσία δεν βόλεψε κανέναν.

Έπεσε από τον δεύτερο όροφο οικίας 56χρονος - Κρίσιμα στο Νοσοκομείο

Χειροπέδες σε 31χρονο για έκρηξη σε υποστατικό στον Πρωταρά

Πασχαλινά αυγά από «χρυσάφι» - Γιατί ανεβαίνουν οι τιμές του κακάο; Οι λόγοι, το ποσοστό και η νόσος του μαύρου λοβού

Δρόμος Πάφου-Πόλης: Έμεινε στα χαρτιά η ολοκλήρωση της Α’ φάσης λόγω καθυστερήσεων - Εν αναμονή αποφάσεων

Εκλογές 2024: Τα μηνύματα του εκλογικού σώματος και η χαλαρή ψήφος

Χάρης Βαρθακούρης: «Απέρριπτα όλους τους στίχους που έφερνε ο πατέρας μου»

LIVE: «Το Ιράν δεν σχεδιάζει άμεσα αντίποινα εναντίον του Ισραήλ» - Ρίχνουν τους τόνους Τεχεράνη και Τελ Αβίβ

Νέος συναγερμός σήμανε σε ολόκληρη τη Μέση Ανατολή, μετά τις αναφορές αμερικανικών ΜΜΕ για επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν με πυραύλους. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τις εξελίξεις