Ένα βήμα πιο κοντά στην Ευρώπη!

Έντεκα λεπτά στο δεύτερο μέρος έφταναν στην Τορίνο, για να πάρει μεγάλη νίκη απέναντι στην Μίλαν και να την περάσει στη βαθμολογία.

Στο 58′ η Τορίνο κέρδισε πέναλτι με τη βοήθεια του VAR καθώς, ο Κεσιέ έκανε σκληρό φάουλ με τον Αντρέα Μπελότι, να μην αφήνει το «δώρο» ανεκμετάλλευτο για το 1-0 των γηπεδούχων. Η Μίλαν είχε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 1-1 στο 67′ όμως, η κεφαλιά του Μπακαγιόκο πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σιρίγκου.

Οι γηπεδούχοι «κλείδωσαν» την υπόθεση νίκη δύο λεπτά μετά με σουτάρα του Μπερένγκουερ μέσα από την περιοχή, που δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Ντοναρούμα. Μάλιστα οι «ροσονέρι» τελειώσαν με 10 παίκτες την αναμέτρηση καθώς, αποβλήθηκε ο Αλεσάντρο Ρομανιόλι στο 82ο λεπτό.

Έτσι η Τορίνο βρίσκεται στην 5η θέση και το -2 από την 4η Ρόμα.

Πηγή: Sdna.gr

Γιώργος Περδίκης στο «T»: «Θα συνεχίσουμε να είμαστε εδώ» - «Ποντιοπιλατική η στάση του Ν. Χριστοδουλίδη στο θέμα του Οδυσσέα Μιχαηλίδη»

Πέντε μήνες μετά από την ανάληψη της προεδρίας του Κινήματος Οικολόγων - Συνεργασία Πολιτών, ο Γιώργος Περδίκης ανοίγει τα χαρτιά του στο «T» αναφορικά με τη σημερινή κατάσταση στο Κίνημα, τις συνεργασίες ενόψει Ευρωεκλογών και τη σχέση με την ΑΙΧΜΗ και τον Δημήτρη Παπαδάκη.