«Χαμένος» στο ΓΣΠ ο Απόλλωνας, σαν έτοιμος από καιρό ο ΑΠΟΕΛ και… ΤΡΙΑΡΑ από ημίχρονο!

ΣΧΟΛΙΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ -Κυρίαρχος ο ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε με 3-0 στο ημίχρονο ενώ ο Απόλλωνας δεν μπόρεσε να αντιδράσει ενώ έμεινε και με 10 παίκτες.

Φουριόζος μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ο ΑΠΟΕΛ με τον Τάμαρι να δείχνει και πάλι κόντρα στον Απόλλωνα ορεξάτος.

Στο 8ο λεπτό ο Ιορδανός απέφυγε τον Ουεντραόγκο από δεξιά αλλά το σουτ του δεν ήταν καλό όμως στο 14ο λεπτό έκανε… τρελή κούρσα. Πιο συγκεκριμένα πήρε την μπάλα από δεξιά, απέφυγε Ρομπέρζ πρώτα και μετά Ουεντραόγκο και στη συνέχεια έδω έτοιμο γκολ στον Ντε Βινσέντι, ο οποίος σε κενή εστία δεν λάθεψε γράφοντας το 1-0.

Στη συνέχεια ο ΑΠΟΕΛ έλεγξε τον ρυθμό του αγώνα όμως κάποια σκληρά μαρκαρίσματα παικτών του Απόλλωνα στο χώρο του κέντρου έφεραν ένταση και βροχή από κάρτες (8 για Απόλλωνα και μια κόκκινη και 2 για ΑΠΟΕΛ).

Στο 34′ ο Ρομπέρζ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Σόουζα και στο 36′ ο Μοράις πέτυχε το 2-0 σε κενή εστία μετά από εκτέλεση φάουλ του Ντε Βινσέντι στο δοκάρι.

Στο 44ο λεπτό ο Νικόλας Ιωάννου με βολίδα από αριστερά έγραψε το 3-0, σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Σύλληψη νέου υπόπτου στη Λάρνακα - Ισχυρή αστυνομική δύναμη στο σημείο - Δείτε φωτογραφία

Νέα σύλληψη σημειώθηκε σύμφωνα με πληροφορίες του ThemaOnline σήμερα το απόγευμα αναφορικά με την απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη.