Δραματική νίκη και… ΝΤΑΜΠΛ (ΒΙΝΤΕΟ – ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Το πρωτάθλημα κατέκτησε το βράδυ της Δευτέρας η Ομόνοια.

Στον τέταρτο τελικό του πρωταθλήματος φούτσαλ ανδρών η Ομόνοια κέρδισε στο «Τάσος Παπαδόπουλος – Ελευθερία» τον αιώνιο αντίπαλο, ΑΠΟΕΛ, με 2-1.

Στο 19ο λεπτό η Ομόνοια άνοιξε το σκορ 1-0 με τον Σέζαρ και πήγε με το προβάδισμα στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΑΠΟΕΛ αντίδρασε και στο 29ο λεπτό ισοφάρισε με τον Περικλέους.

Άμεση η αντίδραση από τους «τριφυλλοφόρους».  Συγκεκριμένα, στο 31ο λεπτό ο Βάντερσον έκανε το 2-1, σκορ το οποίο έμεινε μέχρι τέλους, παρά τις προσπάθειες, τις ευκαιρίες των παικτών του ΑΠΟΕΛ στα τελικά στάδια για να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα.

Να σημειωθεί ότι η Ομόνοια είχε πρόσφατα κατακτήσει και το κύπελλο.

Η ενημέρωση από ΚΟΠ:

Η Ομόνοια Λευκωσίας νίκησε το ΑΠΟΕΛ με 2-1 και κατέκτησε το Πρωτάθλημα Futsal.

Μετά την κατάκτηση του Κυπέλλου, η Ομόνοια πανηγύρισε και την κατάκτηση του Πρωταθλήματος, αφού μετά το 2-1 έφτασε πρώτη στις τρεις νίκες και εξασφάλισε το τρόπαιο.

Η Ομόνοια άνοιξε το σκορ με τον Περέϊρα, ο Ελευθέριος Περικλέους ισοφάρισε για το ΑΠΟΕΛ στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου για να ακολουθήσει το γκολ του Βάντερσον διαμόρφωσε το 2-1 που χάρισε τον τίτλο στην Ομόνοια.

Στους προηγούμενους τρεις αγώνες της τελικής φάσης η Ομόνοια πανηγύρισε δύο νίκες με 3-2 στη διαδικασία των πέναλτι στο Λευκόθεο και με 7-3 στην έδρα της. Το ΑΠΟΕΛ επικράτησε με 4-2 στο προηγούμενο παιχνίδι στην έδρα του.

Οι δύο ομάδες άνοιξαν την αυλαία της χρονιάς στο Super Cup όπου επικράτησε η Ομόνοια με 5-0 και τον περασμένο μήνα κατέκτησε και το Κύπελλο με αντίπαλο το ΑΠΟΕΛ σε ένα συναρπαστικό τελικό με σκορ 6-4, που διαμορφώθηκε στα τελευταία στάδια του αγώνα.

Πώς απαντά ο Υπ. Μεταφορών για τη viral φωτογραφία με τις ηλικιωμένες - Τι συμβαίνει με τις στάσεις λεωφορείων

Βγαίνει μπροστά ο Ζαννέττου μέσω των δικηγόρων του: «Πρόθεση η άμεση εκδίκαση της υπόθεσης»

Καλά νέα για καταναλωτές: Επιτέλους τέλος στις αυξήσεις στις τιμές καυσίμων - Έρχονται μειώσεις - Πότε να τις αναμένουμε

«Φωτοβολταϊκά για Όλους»: Συμβουλές στους καταναλωτές που έχουν λάβει ή αναμένεται να λάβουν προέγκριση

Ανάγκες σε τρόφιμα για οικογένεια που έχασε τον ένα γονέα - Χρειάζονται βοήθεια μέχρι να σταθούν στα πόδια τους