Άνετη νίκη για την ΑΕΚ στο φιλικό με τη Λεχ Πόζναν

Ενημέρωση από το γραφείο Τύπου της ΑΕΚ Λάρνακας, για το φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο την Πολωνική Λεχ Πόζναν:

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΚ Λάρνακας – Λεχ Πόζναν 3-1 (ΒΙΝΤΕΟ)

«Νίκη με 3-1 για την ομάδα μας, στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας με αντίπαλο την Lech Poznan.

Το φιλικό έγινε στο κεντρικό γήπεδο του «Olympic Hotel», υπό το βλέμμα του Προέδρου, Άντρου Καραπατάκη, καθώς και του μέλους του ΔΣ, Εύμαιου Ευθυμιάδη.

H σύνθεση της ομάδας μας:

Tono, Truyols (70′ Τρύφωνος), Trickovski (70′ Ράσπας), Hevel (70′ Θωμά), Cases (70′ Πελεκάνος), Mikel (70′ Ρ. Αναστασίου), Ιωάννου (46′ K. Aναστασίου), Sastre (29′ Mojsov), Thandi, Κωνσταντίνου (46′ Keaveny), Γιάννου (70′ Florian).

Η περιγραφή της αναμέτρησης:

1′ Έναρξη της αναμέτρησης.

4′ ΓΚΟΛ. 1-0 για την ομάδα μας, με τον Τrickovski να δέχεται την μπαλιά από τον Hevel και αφού απέφυγε τον αντίπαλο τερματοφύλακα έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

11′ ΓΚΟΛ. 2-0 για την ομάδα μας και πάλι με τον Trickovski να σκοράρει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το πέναλτι κέρδισε μετά από την ανατροπή του από τον αντίπαλο πλάγια στην περιοχή ο Κωνσταντίνου.

32′ O Truyols απομακρύνει σωτήρια λίγο πριν την γραμμή μετά από διαγώνιο πλασέ αντιπάλου.

34′ Πολύ καλή ευκαιρία για την ομάδα μας, με τον Hevel να κάνει το δυνατό σουτ και τον αντίπαλο τερματοφύλακα να αποκρούει σε κόρνερ.

45′ Tέλος πρώτου ημιχρόνου.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

54′ Ωραία απόκρουση του Τono μετά από διαγώνιο σουτ.

61′ Νέα επέμβαση του Tono σε πλασέ από το ύψος του πέναλτι.

72′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Keaveny να αποφεύγει τον τερματοφύλακα, αλλά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίκτυά.

86′ ΓΚΟΛ. Μπαλιά του K. Αναστασίου, κεφαλιά του Florian η μπάλα στα δίκτυα.

90′ ΓΚΟΛ για τους Πολωνούς, με τον Florian στην προσπάθεια του να απομακρύνει να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα.

92′ Τέλος της αναμέτρησης.

*Όσοι δεν αγωνίστηκαν στο φιλικό, ακολούθησαν ξεχωριστό πρόγραμμα προπόνησης».

Ετοιμάζουν βαλίτσες οι Κύπριοι: Οι προορισμοί που επέλεξαν για ταξίδι το Πάσχα - Τι ισχύει με τις τιμές

Ανάβουν φλας από σήμερα πέντε νέες κάμερες τροχαίας στη Λεμεσό - Δείτε σε ποια σημεία

Μεγάλη Εβδομάδα: Tα πάθη του Κυρίου, μέχρι την Σταύρωση και την Ανάσταση - Οι Ιερές ακολουθίες και τα τροπάρια

Υποβάλλονται σήμερα οι υποψηφιότητες για Κοινοτάρχες και Κοινοτικούς Συμβούλους

Λίλι Ρόουζ Ντεπ: Ποζάρει στο Τόκιο με τη σύντροφό της - «Εγώ και η δικιά μου» - Δείτε φωτογραφίες