LIVE: ΑΠΟΕΛ – Δόξα Κατωκοπιάς 0-1 (Γ΄ ημίχρονο)

LIVE ενημέρωση για το φιλικό παιχνίδι ΑΠΟΕΛ-Δόξα Κατωκοπιάς:

91΄ ΕΝΑΡΞΗ Γ΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

90΄ Λήξη Β΄ ημιχρόνου με τη Δόξα να προηγείται στο σκορ με 0-1 και πάμε για το… Γ΄ ημίχρονο!

82′ Έξω Μιχαίλοβιτς, μέσα ο Ζοαοζίνιο.

75′ Αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ. Μέσα ο Άλεφ, έξω ο Ντε Βινσέντι.

71′ Ωραία ενέργεια του Τάμαρι και συρτό σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα όμως σταματά στο ΔΟΚΑΡΙ!

70′ Βιντιγκάλ και Τάμαρι μέσα, Χαλένιους και Πάβλοβιτς εκτός.

69′ Σέντρα-σουτ του Γιάκολις από δεξιά, η μπάλα καταλήγει στα χέρια του Γκρεμσλ.

66′ Βούρος εκτός, μέσα ο Σιέλης. Νέα αλλαγή για τους «γαλαζοκίτρινους».

59′ Δεύτερη αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ. Έξω ο Γκέντσογλου, μέσα ο Μάτιτς.

58′ ΓΚΟΛ για την Δόξα με τον Μπραμπίγια και 0-1!

49′ Ο Σόουζα απειλεί με δυνατό σουτ, όμως ο Γκρεμσλ διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ.

46′ Αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ. Έξω ο Λαφράνς, μέσα ο Σάβιτς.

46΄ ΕΝΑΡΞΗ Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

45΄ Λήξη Α΄ ημιχρόνου, 0-0.

39′ Μακρινό σουτ του Μπόλιεβιτς, όμως πάει αρκετά μέτρα εκτός.

26΄ Σέντρα του Μιχαίλοβιτς και πάλι από αριστερά, η κεφαλιά του Πάβλοβιτς πάει εκτός εστίας.

23′ Περίτεχνη ενέργεια του Πάβλοβιτς μέσα στην περιοχή, όμως το σουτ του φεύγει άουτ.

19′ Εντυπωσιακή ενέργεια του Νικόλα Ιωάννου, απέφυγε δύο αμυντικούς από αριστερά και μπήκε στην περιοχή, όμως το σουτ του αποκρούστηκε από πόδι αμυντικού σε κόρνερ.

15′ Δοκάρι για τη Δόξα, μετά από δυνατό σουτ του Καρλάο από το ύψος της περιοχής.

12′ Ευκαιρία για τη Δόξα. Ο Καρλάο μπήκε στην περιοχή από δεξιά, όμως υπό την πίεση του Ιωάννου, έστειλε την μπάλα εκτός.

9′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ. Ο Χαλένιους μόνος έκανε το πλασέ, όμως ο Γκρεμσλ απέκρουσε σωτήρια με τα πόδια.

6′ O Καρλάο προσπάθησε να κρεμάσει τον Μπέλετς από το κέντρο, όμως ήταν κακό το σουτ του.

1΄ ΕΝΑΡΞΗ ΦΙΛΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ.

Στα βοηθητικά του ΓΣΠ η προθέρμανση των δύο ομάδων…

ΑΠΟΕΛ (Τραμετσάνι): Μπέλετς, Βούρος, Λαφράνς, Ιωάννου, Γιάκολις, Μιχαΐλοβιτς, Σόουζα, Γκέντσογλου, Ντε Βιντσέντι, Χαλένιους, Πάβλοβιτς.

Δόξα Κατωκοπιάς (Χατζηλούκας): Γκρεμσλ, Μουκτάρης, Μπόλιεβιτς, Ασαμόα, Αρτάμπε, Τραϊτσέφσκι, Μιντίκκης, Μπραμπίλια, Παπαφώτης, Καρλάο, Αλεξάνδρου.

Πάμε να δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Από την άλλη, το αποψινό φιλικό θα είναι ένα δυνατό τεστ για την ομάδα της Κατωκοπιάς, το οποίο όμως προσφέρεται για αρκετές δοκιμές και πειράματα, αφού η προετοιμασία των «πράσινων» ξεκίνησε πριν από μερικές ημέρες και η έναρξη του πρωταθλήματος αργεί ακόμη…

Για την ομάδα της Λευκωσίας, είναι το πρώτο και τελευταίο φιλικό ματς επί Κυπριακού εδάφους και αποτελεί ουσιαστικά την πρόβα τζενεράλε των πρωταθλητών, ενόψει του πρώτου ευρωπαϊκού αγώνα της ερχόμενης εβδομάδας, για το Β΄ προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ.

Σημειώνουμε ότι το ματς θα διεξαχθεί σε…ΤΡΙΑ (!) ημίχρονα, δύο των 45 λεπτών και ένα των 30!

Μαζί θα παρακολουθήσουμε LIVE την εξέλιξη του αποψινού (16/07) φιλικού αγώνα στο ΓΣΠ ανάμεσα στον ΑΠΟΕΛ και τη Δόξα Κατωκοπιάς, ο οποίος θα ξεκινήσει στις 20:00 και θα μεταδοθεί ζωντανά από την Cablenet.