Ήττα για Γάνδη πριν την ΑΕΚ

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Γιουρόπα Λιγκ, Γάνδη, για την 3η αγωνιστική του Βέλγικου πρωταθλήματος, αντιμετώπισε εκτός έδρας της Μουσκρόν γνωρίζοντας την ήττα με 2-1.

Το σκορ άνοιξε ο Ντεπόιτρε στο 25’ για το 1-0 για να ισοφαρίσει σε 1-1 ο Μπόγια στο 34’ και τον Κάμπινς, δέκα λεπτά αργότερα, να κάνει την ολική ανατροπή διαμορφώνοντας το 2-1 για τους γηπεδούχους στο ημίχρονο.

Στο β’ μέρος, οι φιλοξενούμενοι, έφτασαν στο 2-2, ωστόσο το γκολ τους ακυρώθηκε λόγω οφσάιντ, με τη φάση να θεωρείται ως μη γενόμενη, στο 81′.

Έτσι, το 2-1 έμεινε μέχρι τέλους, και η Γάνδη πριν την ΑΕΚ, δέχτηκε την ήττα.

Γάνδη (Θόρουπ): Καμίνσκι, Λούστιγκ (77′ Μόντες), Πλαστούν, Ν’ γκαντέου, Ασαρέ, Οφόε, Ογιούσο, Βερστράετ (67′ Νταβίντ), Μπέζους, Σίλα, Ντεπόιτρε  (63′ Κβτιτιλάια)

Απόπειρα φόνου: Ανέμεναν εγκληματική ενέργεια οι Αρχές - Φαίνεται ότι είχαν τρίτο συνεργό οι δράστες

Συνεχίζονται οι εντατικές έρευνες των Αρχών, για την απόπειρα φόνου που διαπράχθηκε το μεσημέρι της Τρίτης 23 Απριλίου, στη Λευκωσία, την ίδια ώρα που το θύμα της απόπειρας, ο 34χρονος, συνεχίζει να νοσηλεύεται σε κρίσιμη κατάσταση.