Παφίτικο «μπλόκο» στο τριφύλλι με ανατροπή!

Πρώτη ήττα για την Ομόνοια στο φετινό πρωτάθλημα.

Αυτή ήρθε στο «Στέλιος Κυριακίδης» από την Πάφο FC, η οποία πέτυχε τη 2η της νίκης.

Η ομάδα του Ζέλικο Κόπιτς, έφερε τα κάτω – πάνω, στο β΄ ημίχρονο, μιας και η Ομόνοια προηγήθηκε με τον Νταρμπισάιρ, αλλά το ανέτρεψε η Πάφος FC με Μπεσάρα και Λαφράνς.

Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Χωρίς γκολ πέρασε το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στο «Στέλιος Κυριακίδης» μεταξύ της Πάφος FC και της Ομόνοιας για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας.

Οι δύο ομάδες είχαν τις καλές τους στιγμές σε αυτό το πρώτο 45λεπτο, με την Ομόνοια να έχει και ένα δοκάρι.

Αρκετές μάχες στον χώρο του κέντρου από γηπεδούχους και φιλοξενούμενους, με την Πάφο FC να προσπαθεί κυρίως στις κόντρα επιθέσεις να γίνει επικίνδυνη για την περιοχή των «τριφυλλοφόρων».

Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Η Ομόνοια ήταν αυτή που ευτύχησε στο δεύτερο ημίχρονο ν’ ανοίγει το σκορ με κοντινή προβολή του Ντάρμπισάιρ στο 64ο λεπτό.

Η Πάφος FC είχε άμεση απάντηση, μιας και στο 70ο λεπτό με τον Μπεσάρα έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Ουζόχο.

Ενώ το παιχνίδι φαινόταν ότι θα ολοκληρωνόταν στο 1-1, η Πάφος FC κυνήγησε μέχρι τέλους το γκολ και επιβραβεύθηκαν οι προσπάθειες της με τον Λαφράνς στο 87ο λεπτό.

Το 2-1 για την Πάφο FC έμεινε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του Λεόντιου Τράττου.

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

ΠΑΦΟΣ: Ρούτκο, Πανός, Αραγιούρι, Λαφράνς, Βαλεριάνος, Σιρόκ (85′ Ράσιτς), Γουίλιαμς (89′ Σάνι), Παντσεόν, Μπεσάρα, Σακό(61′ Βα) και Νέμετς.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Ουζόχο, Λούφτνερ, Λέζιακς, Εζρά (78′ Χριστοφή), Λανγκ, Γκόμεθ, Ντάρμπισαιρ, Κούσουλος, Μαυρίας, Τιάγκο, Μίκου (78′ Ορτέγκα).