Το γκολ με… ΚΟΝΤΡΑ δίνει τον πρώτο λόγο στους φιλοξενούμενους

Με το 0-1 πήγαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου ΕΝΠ και Νέα Σαλαμίνα στο παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας.

Στο παιχνίδι που γίνεται στο «Τάσος Μάρκου» οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι, θέλοντας να έχουν από την αρχή τον έλεγχο, αλλά με το πέρας του 15λεπτου οι φιλοξενούμενοι έδειχναν να βρίσκουν τα πατήματα τους και να κερδίζουν μέτρα.

Ελάχιστες ευκαιρίες από τις δύο ομάδες, αλλά στο 38ο λεπτό το γκολ του Νουρ έφερε τη Νέα Σαλαμίνα σε θέση οδηγού, με την ΕΝΠαραλιμνίου να ψάχνει τη γρήγορη απάντηση αλλά χωρίς στόχο.

Αναμένεται με ενδιαφέρον το β΄ ημίχρονο…

Πατήστε εδώ για τη ζωντανή ενημέρωση του β΄ ημιχρόνου

Επιβεβαιώνει ο ΟΗΕ: Στην Κύπρο την Τρίτη η Ολγκίν - Βλέπει Χριστοδουλίδη και Τατάρ

«Η Προσωπική Απεσταλμένη του Γενικού Γραμματέα για την Κύπρο, Μαρία Άνχελα Ολγκίν, θα πραγματοποιήσει την τρίτη επίσκεψή της στην Κύπρο, στις 7 και θα παραμείνει έως τις 14 Μαΐου», δήλωσε ο εκπρόσωπος του ΓΓ του ΟΗΕ, Στεφάν Ντουζαρίκ κατά τη διάρκεια της ενημέρωσης Τύπου ξένων ανταποκριτών στην έδρα του διεθνούς οργανισμού, στη Νέα Υόρκη.