«Καθάρισε» στο δεύτερο η Σεβίλλη και πέρασε τη Ρεάλ!

Η Σεβίλλη με 2 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε με 2-0 της Χετάφε και ανέβηκε στην 5η θέση, αφήνοντας πίσω της την Ρεάλ Μαδρίτης.

Η Σεβίλλη πήρε μια σημαντική νίκη απέναντι στην αξιόμαχη για ένα ημίχρονο Χετάφε και ανέβηκε στην 5η θέση της Πριμέρα.

Οι γηπεδούχοι από το πρώτο ημίχρονο του αγώνα είχαν την κατοχή, με την Χετάφε να έχει κλειστεί καλά πίσω και να δυσκολεύει ιδιαίτερα την Σεβίλλη. Η πρώτη σημαντική φάση για τη Σεβίλλη ήρθε στο 31ο λεπτό του αγώνα με τον Νολίτο, αλλά το σουτ του έβγαλε με επιτυχία ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.

Έτσι το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 0-0. Και στην αρχή του δεύτερου η Σεβίλλη δυσκολεύτηκε να λύσει τον… γόρδιο δεσμό, τον οποίο τελικά «ξεμπέρδεψε» στο 69ο λεπτό της αναμέτρησης με ωραίο πλασέ του Τσιτσαρίτο.

To ματς «κλείδωσαν» οι γηπεδούχοι στο 78΄ του αγώνα με τον Οκάμπος να κάνει το 2-0 με την πρώτη του τελική στον αγώνα.

Ανάλυση - Επίθεση Ισραήλ: Τι να περιμένουμε μετά το χτύπημα - Το Ιράν ενεργοποίησε συστήματα αεράμυνας

Στη Μέση Ανατολή και στις σχέσεις Ισραήλ και Ιράν είναι στραμμένα τα βλέμματα της διεθνούς κοινότητας για ακόμη μία φορά μετά το χτύπημα στο έδαφος της Τεχεράνης που αποδίδεται στο Τελ Αβίβ.