ΙΣΟΠΕΔΩΣΕ σε ένα ημίχρονο τη μισητή αντίπαλο της η Παρί και… στο +8!

Η Παρί Σεν Ζερμέν ισοπέδωσε την μισητή αντίπαλο της σε ένα ημίχρονο, αφού διαμόρφωσε το 4-0 σε ένα 45λεπτο και στη συνέχεια απλά έσβησε τις… μηχανές για το+8 από την 2η θέση.

Χωρίς αντίπαλο μοιάζει και φέτος η Παρί στο γαλλικό πρωτάθλημα, αφού επικράτησε 4-0 της Μαρσέιγ, με τους Ικάρντι και Εμπαπέ να σημειώνουν από δύο τέρματα στο πρώτο μέρος, όταν και διαμορφώθηκε το σκορ.

Στο 10ο λεπτό ο Ικάρντι άνοιξε το σκορ, για να έρθει και το 2ο γκολ για τον πρώην επιθετικό της Ίντερ στο 26ο λεπτό.

Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Εμπαπέ μετά από ισάριθμες ασίστ του Ντι Μαρία, για να διαμορφώσει το τελικό 4-0 που φέρνει την Παρί στο +8 από την δεύτερη θέση.

Αξίζει να σημειωθεί, πως αυτή ήταν η πρώτη φορά που η Παρί σκόραρε τουλάχιστον τρία γκολ στο 1ο ημίχρονο σε βάρος της Μαρσέιγ.