Ένα ΜΕΤΡΙΟ… «λευκό» ημίχρονο!

Στο ημίχρονο του ντέρμπι του Τσιρείου, για τη 14η και τελευταία αγωνιστική για το 2019, ΑΕΛ και ΑΠΟΕΛ βρίσκονται στη λευκή ισοπαλία (0-0), σε ένα 45λεπτο, με δυνατές μονομαχίες, χωρίς καλό ρυθμό και με ελάχιστες φάσεις, που κινήθηκε στην μετριότητα.

Το πρώτο σουτ του αγώνα έγινε από τον Χουράδο στο 15′, ο οποίος δοκίμασε εκτός περιοχής να παραβιάσει την εστία του Μπέλετς, ωστόσο η μπάλα κάπου κόντραρε και έφυγε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σλοβένου, σε κόρνερ.

Στο 21′ ο Τάμαρι έδωσε ωραία στον Μάτιτς, που μπήκε στην περιοχή, έκανε το γύρισμα με τους αμυντικούς των γηπεδούχων να διώχνουν πριν γίνει απειλητικός ο Πάβλοβιτς.

Στο 43′ ο Μερκής έκανε ένα σουτ, με την μπάλα να φεύγει ψηλά έξω, ενώ ένα λεπτό αργότερα στο 44′ αυτό του Γιάκολις είχε την ίδια κατάληξη.

Έτσι, το… στείρο 0-0 οδήγησε τις ομάδες στα αποδυτήρια, για την ανάπαυλα.

Αυτά είναι τα επικίνδυνα έθιμα του Πάσχα – Πώς μπορούμε να προστατευθούμε; - Οι ενέργειες για πρόληψη από την Αστυνομία

Από πυρκαγιά σε πυρκαγιά έτρεχε η Πυροσβεστική - Το επιχειρησιακό πλάνο ενόψει καλοκαιριού

Έπιασε «λαυράκι» η ΥΚΑΝ - Συγκάτοικοι έκρυβαν ναρκωτικά μέσα στα δωμάτιά τους

Απάτη στη Λεμεσό: Παρίστανε τον συνεργάτη ιδιοκτητών διαμερισμάτων - Χειροπέδες σε 34χρονο

Στιγμές τρόμου για 23χρονη: Αδέλφια την απείλησαν, την απήγαγαν και την τραυμάτισαν με μαχαίρι – Πρώην συμβίος της ο ένας

Eurovision 2024: Η Silia Kapsis έκανε την πρώτη της πρόβα με το «Liar»

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Μπαράζ συλλήψεων – Χειροπέδες σε ακόμη ένα πρόσωπο – Εννέα το σύνολο

Στη σύλληψη ακόμη ενός προσώπου προχώρησε η Αστυνομία, αναφορικά με την απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη, ανεβάζοντας το σύνολο των προσώπων στα εννέα.