ΚΥΠΡΟΣ

Η νίκη της ΑΕΚ που βάζει φωτιά στην κορυφή

Μεγάλη νίκη για την ΑΕΚ με το γκολ του Μυτιδη να είναι αυτή η οποία ασφαλώς και είναι η κερδισμένη της σημερινής μέρας .

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κερδίσουν το ΑΠΟΕΛ μετα από 7 χρονια και να βάζει τέλος η ομάδα της Λάρνακας μπορεί ασφαλώς να βλέπει και πιο ψηλά ακόμα και για την το πρωτάθλημα αφού και ο Απόλλωνας αλλα και το ΑΠΟΕΛ έχασαν σήμερα.

Οι κιτρινοπράσινοι ήταν πολύ καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και έφτασαν στο γκολ χάρις σε μια προσπάθεια του Μυτιδη που ηταν ιδιαίτερα κινητικός στο πρώτο ημίχρονο. Ο κόσμος από το ξεκίνημα ήταν διπλά στην ομάδα της Λάρνακας και από την πρώτη στιγμή οι παίκτες των κιτρινοπράσινων έβγαζαν αποφασιστικότητα στις ενέργειες τους.

Από την άλλη το ΑΠΟΕΛ στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφερε να έχει καλή απόδοση και έτσι βρέθηκε πίσω στο σκορ χωρίς να μπορέσεις να αντιδράσει.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο αγώνας έγινε Ρωσικη ρουλέτα ειδικά μετα την αποβολή του Καρλάο και το ΑΠΟΕΛ προσπάθησε αλλα δεν τα κατάφερε να φτάσει σε ένα γκολ ενώ από την άλλη η ΑΕΚ δεν μπορούσε να τελειώσει τον αγώνα με τις ξεκάθαρες ευκαιρίες που είχε και τις σπατάλησε.

Το 1-0 ήταν το τελικό σκορ και πλέον η ΑΕΚ είναι στο -3 από το ΑΠΟΕΛ και στο -4 από τον Απόλλωνα που είναι στην κορυφή

Πανίκος Θεοδοσίου

Έπεσε από τον δεύτερο όροφο οικίας 56χρονος - Κρίσιμα στο Νοσοκομείο

Χειροπέδες σε 31χρονο για έκρηξη σε υποστατικό στον Πρωταρά

Πασχαλινά αυγά από «χρυσάφι» - Γιατί ανεβαίνουν οι τιμές του κακάο; Οι λόγοι, το ποσοστό και η νόσος του μαύρου λοβού

Δρόμος Πάφου-Πόλης: Έμεινε στα χαρτιά η ολοκλήρωση της Α’ φάσης λόγω καθυστερήσεων - Εν αναμονή αποφάσεων

Εκλογές 2024: Τα μηνύματα του εκλογικού σώματος και η χαλαρή ψήφος

Χάρης Βαρθακούρης: «Απέρριπτα όλους τους στίχους που έφερνε ο πατέρας μου»

LIVE: «Το Ιράν δεν σχεδιάζει άμεσα αντίποινα εναντίον του Ισραήλ» - Ρίχνουν τους τόνους Τεχεράνη και Τελ Αβίβ

Νέος συναγερμός σήμανε σε ολόκληρη τη Μέση Ανατολή, μετά τις αναφορές αμερικανικών ΜΜΕ για επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν με πυραύλους. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τις εξελίξεις