Έσωσε την παρτίδα στο τέλος η Ρεν (ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ)

Μπορεί να μην κατάφερε να πετύχει τον πρωταρχικό της στόχο, αλλά, τουλάχιστον, η Ρεν κρατάει το γεγονός ότι έμεινε όρθια (1-1) στο εκτός έδρας ματς με τη Νις, ισοφαρίζοντας με τον Ταΐτ στο 81’.

Το έσωσε στο τέλος η Ρεν.

Η Νις κρατούσε στα χέρια της τη νίκη, αλλά οι φιλοξενούμενοι απέδρασαν με το 1-1 από την «Venue Allianz Riviera», ισοφαρίζοντας με τέρμα του Ταΐτ στο 81ο λεπτό.

Ως εκ τούτου, βρέθηκε στο +4 από την τέταρτη, Ναντ, που φιλοξενεί την Μπορντό την Κυριακή, αλλά δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στα επιτυχημένα αποτελέσματα.

Το σκορ άνοιξε για την ομάδα του Πατρίκ Βιεϊρά ο Ντόλμπεργκ με πλασέ από κοντά στο 47ο λεπτό.

Η απάντησε δόθηκε στην τελική ευθεία του αγώνα. Με τον Ταΐτ να εκτελεί από κοντά στο 81΄ με δυνατό σουτ.