Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και φιλική νίκη με Γιούστε και Μαλεκκίδη

Ο Απόλλωνας επικράτησε με 2-0 της ΑΕΚ στο Τσίρειο για φιλικό αγώνα.

Οι κυανόλευκοι πέτυχαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε ο Γιούστε στο 38′ με προβολή έπειτα από κόρνερ, ενώ στο 86′ ο Μαλεκκίδης με όμορφη ατομική ενέργεια μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Η ταυτότητα του αγώνα και το live βίντεο:

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ.

86′ ΓΚΟΛ 2-0. Ο Μαλεκκίδης με ωραία ατομική ενέργεια μπήκε στην περιοχή, έκανε το πλασέ και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

65′ Σουτ του Τρισκόφσκι, η μπάλα κοντράρει.

54′ Ο Μπένσοπ ανέλαβε την εκτέλεση όμως ο Τόνιο του είπε «όχι».

53′ Πέναλτι για τον Απόλλωνα σε χέρι του Άμπραχαμ.

ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΜΕΡΟΥΣ.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

38′ Γκονζάλεζ μέσα, Αντωνιάδης έξω.

38′ ΓΚΟΛ 1-0. Εκτέλεση κόρνερ και ο Γιούστε με προβολή ανοίγει το σκορ.

30′ Βασιλείου στη θέση του Αγκίρε.

25′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Πέδρο έκλεψε τη μπάλα από τον Αντωνιάδη, έδωσε σίγουρο τέρμα στον Πίττα ο οποίος από ευνοϊκή θέση έστειλε την μπάλα έξω.

9′ Σουτ του Πίττα, μαζεύει ο Τόνιο.

Απόλλωνας (Αυγουστή): Moλ, Πέδρο, Γιούστε, Ρομπέρζ, Αγκίρε (30′ Βασιλείου), Ψύχας, Σακέτι, Πίττας, Γιαννιώτας, Νταμπό, Μπένσοπ

AEK (Κανέδα): Τόνιο, Μοϊσόφ, Αντωνιάδης (38′ Γκονζάλεζ), Άμπραχαμ, Ιωάννου, Φερνάντεθ, Σπόλιαριτς, Αναστασίου, Κωνσταντίνου, Ακοράν, Τρισκόφσκι

Τσίρειο Στάδιο
Διαιτητής: Τιμόθεος Χριστοφή
Βοηθοί διαιτητές: Μιχάλης Σωτηρίου, Μάριος Καλογήρου

The post Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και φιλική νίκη με Γιούστε και Μαλεκκίδη appeared first on Thema Sports.

Πασχαλινό μήνυμα ΠτΔ: «Είναι η ώρα της προσωπικής ενδοσκόπησης» - Δείτε βίντεο

Τις ευχές του σε όλους τους πολίτες ενόψει της Ανάστασης και του Πάσχα έδωσε σε τηλεοπτικό πασχαλινό μήνυμα ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Νίκος Χριστοδουλίδης.