Παρακολουθήστε μέσω της ιστοσελίδας μας την αναμέτρηση της ΑΕΛ με την Δόξα στο Τσίρειο για την 6η αγωνιστική της 2ης φάσεις του Β' ομίλου του πρωταθλήματος.

• 78΄ Αλλαγή για τη Δόξα ο Μάρκες αντικαθιστά τον Φεράν
  • 73΄ Εκτός ο Λόπες, στη θέση του ο Εμάνουελ για τη Δόξα
  • 72΄ Τραγική αμυντική λειτουργία της ΑΕΛ
  • 67΄ ΓΚΟΛ 3-0 με τον Λόπες
  • 62΄ Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Ελευθερίου περνά στη θέση του Ναντό.
  • 55΄ Ευκαιρία για την ΑΕΛ με τον Ταγκμπατζούμι να προσπαθεί να πιάσει τη κεφαλιά, η μπάλα άουτ
  • 52΄ Η ΑΕΛ είναι αυτή που τώρα προσπαθεί να πιέσει την Δόξα.
  • 48΄ Κρατάει περισσότερο μπάλα η ΑΕΛ στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.
  • 46΄ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Τσίρειο
  • Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Τσίρειο
  • 1 λεπτό καθυστερήσεις
  • Μεντί και Λόπο έχουν κιτρινιστεί από τον διαιτητή της αναμέτρησης.
  • Η Δόξα έχει κλείσει στα καρέ της την ΑΕΛ
  • 40΄ Νέα ευκαιρία για τη Δόξα με τον Καλτερόν. Δυνατό σουτ αποκρούει και πάλι ο νεαρός Γεωργίου.
  • Και ο Ντιαλό στη θέση του Μπεμπε.
  • Ο Σένα στη θέση του Λίλλη.
  • 34΄ Δύο αλλαγές ετοιμάζει ο Χριστοφόρου.
  • Πολλά αμυντικά λάθη από την ΑΕΛ
  • 29΄ ΓΚΟΛ 2-0 για την Δόξα και πάλι με τον Λόπο οποίος βρέθηκε στη περιοχή από το κόρνερ του Φερνάντες. Ο Λόπο ανενόχλητος έκανε το 2-0.
  • 28΄ Νέα μεγάλη επέμβαση από τον Γεωργίου της ΑΕΛ ο οποίος απέκρουσε εντυπωσιακά το γυριστό σουτ του Οκάνια.
  • 24΄ Συνεχείς οδηγίες από τους δύο προπονητές
  • 20΄ Μεγαλύτερο ποσοστό κατοχής για την ΑΕΛ
  • 16΄ Η ΑΕΛ προσπαθεί να ισορροπήσει το παιχνίδι
  • 12΄ Καλή ευκαιρία για την Δόξα με τον Λόπο ο οποίος απειλεί εκ νέου. Από πλάγια θέση έκανε το σουτ, άουτ.
  • Δύσκολη η φάση του πέναλτι για την Δόξα.
  • ΓΚΟΛ ο Λόπο από την άσπρη βούλα στο 7ο λεπτό
  • Ο Λόπο ανατρέπεται από τον Μεντί ο διαιτητής με την υπόδειξη της βοηθού έδωσε το πέναλτι.
  • 6΄ Πέναλτι για την Δόξα
  • 2΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα που μπήκε δυνατά. Ο Λόπες βρέθηκε απέναντι από τον Γεωργίου ωστόσο ο νεαρός έσωσε τη ομάδα του.