Συνεχίζει αήττητη με τριάρα!

Η Αλκή πήρε μεγάλη νίκη κόντρα στην ΠΑΕΕΚ με 3-0 στο Μακάρειο για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος β’ κατηγορίας. Ο Γκισόν στο 37’ στο 85’ και ο Φώτη στο 88’ τα γκολ.  Χωρίς ήττα η ομάδα της Ορόκλινης, πρώτη για την ομάδα της Κερύνειας.

Το σκορ άνοιξε η ομάδα της Ορόκλινης με ωραίο μακρινό σουτ του Γκισόν γράφοντας το 0-1 στο 37’, το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο 72’ ο ίδιος ποδοσφαιριστής είχε την ευκαιρία να γράψει το 2-0, όμως η απευθείας εκτέλεση φάουλ του κτύπησε στο δοκάρι. Στο 80’ ο Πότσι έστειλε την μπάλα στα δίκτυα και ισοφάρισε, ωστόσο, η φάση ήταν ως μη γενόμενη αφού «πιάστηκε» σε θέση οφσάιντ.

Οι φιλοξενούμενοι στα τελευταία στάδια του αγώνα βρήκαν ακόμα δύο γκολ με τον Γκισόν (85’) και τον Φώτη (88’) να διαμορφώνουν το τελικό 3-0.

Η Αλκή να παίρνει μεγάλο και σημαντικό τρίποντο καθώς προσπέρασε την ΠΑΕΕΚ (6 β.) και έφτασε τους 7 βαθμούς.

ΠΑΕΕΚ: Σαλγκάδο, Έσελινγκ, Πότσι, Μ.Χαραλάμπους, Χάλαχαν, Μαγιόκ, Αριστοτέλους, Σαμάρας, Τίμερμανς (57′ Κυριακίδης), Γιαννιτσάνης (46′ Ορ-63′ Φράγκος), Αντωνίου

Αλκή: Κελάβα, Κ.Χαραλάμπους, Ευθυμίου, Λιασίδης, Λεονάρντο (5′ Μαμαντού), Φοινίρης, Ολατούντζι, Γκισόν, Ροβίθης (82′ Πουτζιουρής), Μούζουρος, Λίλλης (60′ Φώτη)

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ.

88′ ΓΚΟΛ 0-3. Ο Φώτη με κοντινό πλασέ βάζει το κερασάκι στην τούρτα.

85′ ΓΚΟΛ 0-2. Ο Γκισόν σκοράρει ξανά

82′ Ροβίθης έξω, Πουτζιουρής μέσα.

80′ Ο Πότσι σκόραρε, ωστόσο η φάση είναι ως μη γενόμενη αφού υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

72′ Δοκάρι για την Αλκή μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκισόν.

63′ Ο Φράγκος παίρνει τη θέση του Ορ.

60′ Φώτη αντί Λίλλη.

57′ O Κυριακίδης αντικαθιστά τον Τίμερμανς.

58′ Ο Μπαλοτέλι από πλάγια θέση έκανε το πλασέ, αλλά, ο Κυριακίδης απομάκρυνε.

46′ Γιαννιτσάνης έξω, Ορ μέσα.

ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΜΕΡΟΥΣ.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

37′ ΓΚΟΛ 0-1. Ο Γκισόν με ωραίο μακρινό σουτ ανοίγει το σκορ για την Αλκή.

5′ Μαμαντού στη θέση του Λεονάρντο. Αναγκαστική η αλλαγή για την Αλκή.

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ.

The post Συνεχίζει αήττητη με τριάρα! appeared first on Thema Sports.

Σοβαρές καταγγελίες κατά αεροπορικών εταιρειών: Από καθυστερήσεις και βάρος αποσκευών μέχρι αλλαγές - Όσα πρέπει να ξέρετε

Θα καταταγείς στον στρατό; Όλα όσα πρέπει να γνωρίζεις – Οι σημαντικές ημερομηνίες και οι εκπαιδεύσεις που θα ακολουθήσουν

Τροχαίο στη Λευκωσία - Στο νοσοκομείο τέσσερα πρόσωπα

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Ξανά στο Δικαστήριο οι 10 συλληφθέντες - Σήμερα η απόφαση για κράτηση

Φουντώνει η μάχη των ευρωεκλογών - Η επίθεση του Νικόλα κατά ΕΛΑΜ - Η ενόχληση του ΔΗΣΥ για τις κινήσεις Χριστοδουλίδη

Με εντατικούς ρυθμούς μπαίνουν τα επιτελεία των κομμάτων στην τελική ευθεία για τις εκλογές της 9ης Ιουνίου.