Δύσκολη νίκη με 3-2 πέτυχαν οι Μαδριλένοι στην έδρα της Μπέτις

LA LIGA-3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΡΕΑΛ ΜΠΕΤΙΣ-ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: 2-3

Γήπεδο: Μπενίτο Βιγιαμαρίν

Σκούρα τα βρήκε η Ρεάλ στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» όπου τελικά κέρδισε την Μπέτις με 3-2 μετά από δραματικό ματς.

Στο 2ο μόλις λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Μπενζεμά, ενώ στο 7’ ο Κουρτουά έσωσεεντυπωσιακά μετά από κεφαλιά του Σανάμπρια. Ωστόσο στο 13ο λεπτό ο Μπενζεμά έκανε απίστευτη ενέργεια και σέντρα από δεξιά και ο Βαλβέρδε με προβολή στο πρώτο δοκάρι έκανε το 0-1. Στο επόμενο λεπτό ο Ράμος αστόχησε από κοντά, ενώ στο 21’ ο Κουρτουά πρόλαβε τον Φεκίρ και στο 34’ ο Κανάλες σέντραρε από δεξιά και ο Μαντί με κεφαλιά έγραψε το 1-1.

Μάλιστα στο 37’ Φεκίρ από αριστερά γύρισε στον Καρβάλιο που έκανε το 2-1 με πλασέ από το πέναλτι.

Στο 44ο λεπτό ο Ρόμπλες έσωσε με διπλή προσπάθεια μετά από σουτ του Μπενζεμά, ενώ στο 47’ ο Καρβαχάλ έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Έμερσον πέτυχε αυτογκόλ για το 2-2.

Μάλιστα στο 67ο λεπτό ο Γιόβιτς έφυγε στην κόντρα και ανατράπηκε λίγο έξω από την περιοχή από τον Έμερσον που είδε και την κόκκινη.

Ο Ράμος εκτέλεσε το φάουλ που πέρασε λίγο έξω και στο 70’ ο Βαλβέρδε έκανε το γύρισμα και ο Μπενζεμά αστόχησε από κοντά. Και τελικά στο 80ο λεπτό η Ρεάλ κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Μπάρτρα και ο Ράμος από τα 11 μέτρα έκανε το 2-3.

Στο 90+8′ ο Μπενζεμά βρέθηκε μόνος με τον Ρόμπλες αλλά σούταρε άστοχα.

ΜΠΕΤΙΣ: Ρόμπλες, Μαντί, Μπάρτρα, Α.Μορένο, Έμερσον, Ροντρίγκες, Καρβάλιο, Κανάλες, Φεκίρ (72’ Λορέν Μορόν), Χοακίν (62’ Τέγιο), Σανάμπρια (69′ Μοντόγια)

ΡΕΑΛ: Κουρτουά, Καρβαχάλ, Ράμος, Βαράν, Μεντί, Κασεμίρο, Βαλβέρδε, Κρόος (45’ Μόντριτς), Όντεγκααρντ (46’ Ίσκο), Μπενζεμά, Γιόβιτς (71’ Μαγιοράλ)

aek365.gr

The post Δραματικό διπλό για τη Ρεάλ appeared first on Thema Sports.

Απόπειρα φόνου στη Λευκωσία: Διασωληνωμένος ο 34χρονος - Συνεχίζονται οι έρευνες για εντοπισμό των δραστών

Κυβερνητικές Εξετάσεις: Αυτές είναι οι ημερομηνίες για το 2024 - Μέχρι πότε μπορείς να υποβάλεις αίτηση;

Υπ.Μεταφορών στο «T»: Έρχονται χώροι στάθμευσης για οικογένειες - Σε ποια μέρη θα υλοποιηθεί

Ναυαγεί το λιμάνι Λάρνακας: Δεν κατέθεσε την εγγυητική η Kition - Συνεδριάζει σήμερα η επιτροπή μεταφορών

Τον σταμάτησαν για έλεγχο και τον «τσάκωσαν» με μαχαίρι - Χειροπέδες σε 35χρονο

Live: Σε εξέλιξη η διαδικασία υποβολής υποψηφιοτήτων για τις Eυρωεκλογές του Ιουνίου

Σε εξέλιξη βρίσκεται από τις 8:30 το πρωί η διαδικασία υποβολής υποψηφιοτήτων για τις Eυρωεκλογές του Ιουνίου, στον Γενικό Έφορο Εκλογών, στο Συνεδριακό Κέντρο «Φιλοξενία»