Google Play Store Apple Store
World News Media Themasports Socialista lifenewscy ARJ Radio

Στην ΚΟΡΥΦΗ ο Απόλλωνας, μία… ΑΝΑΣΑ πιο πίσω η Ομόνοια – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ και ΣΥΝΕΧΕΙΑ

09.02.2021
00:00
Αθλητικά

Με τα παιχνίδια Ομόνοια-Νέα Σαλαμίνα και Απόλλων-ΑΕΚ συνεχίστηκε την Τρίτη (09-02-2021) η 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας.

Συνοπτικά, για την 24η αγωνιστική, έχουμε τα εξής:

Δευτέρα, 08 Φεβρουαρίου 2021

Ερμής-Δόξα 2-1

Τρίτη, 09 Φεβρουαρίου 2021

Ομόνοια-Νέα Σαλαμίνα 2-0

Απόλλων-ΑΕΚ 3-0

Τετάρτη, 10 Φεβρουαρίου 2021

17:00 Ολυμπιακός – ΑΠΟΕΛ
Στάδιο: Μακάρειο
Διαιτητής: Νικολάου Γιώργος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Χρίστος Ε. Χρίστου
4ος Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας
VAR: Σωτηρίου Λούκας
AVAR: Εγγλέζου Νίκος
Παρατηρητής: Τράττου Λεόντιος

19:00 Ανόρθωση – ΑΕΛ
Στάδιο: «Αντώνης Παπαδόπουλος»
Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Σωτηρίου Μιχάλης
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Ανδρέου Π. Ανδρέας
4ος Διαιτητής: Κώστα Ροβέρτος
VAR: Χριστοφή Τιμόθεος
AVAR: Τζιωρτζής Όμηρος
Παρατηρητής: Τσαγγάρης Μάριος

Πέμπτη, 11 Φεβρουαρίου 2021

17:00 Εθνικός Άχνας – Καρμιώτισσα
Στάδιο:  Εθνικού Άχνας
Διαιτητής: Νεοκλέους Νικόλας
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Εγγλέζου Νίκος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Σάββα Γεώργιος
4ος Διαιτητής: Κουμή Δημήτρης
VAR: Σολωμού Δημήτρης
AVAR: Γεωργίου Παύλος
Παρατηρητής: Γεωργίου Ανδρέας

19:00 Πάφος F.C. – Ε.Ν. Παραλιμνίου
Στάδιο: «Στέλιος Κυριακίδης»
Διαιτητής: Δημητρίου Βασίλης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος
4ος Διαιτητής: Στρούθου Ανδρέας
VAR: Νικολάου Γιώργος
AVAR: Ηροδότου Ξένια
Παρατηρητής: Νικολαϊδης Χρίστος

Η βαθμολογία μετά τα τρία πρώτα παιχνίδια της 24ης αγωνιστικής έχει ως εξής: 

1.ΑΠΟΛΛΩΝ 51 (24 ΑΓΩΝΕΣ)
2.ΟΜΟΝΟΙΑ 50 (24 ΑΓΩΝΕΣ)
3.ΑΕΛ 48 (23 ΑΓΩΝΕΣ)
4.ΑΝΟΡΘΩΣΗ 44 (23 ΑΓΩΝΕΣ)
5.ΑΕΚ 38 (24 ΑΓΩΝΕΣ)
6.ΔΟΞΑ 29 (24 ΑΓΩΝΕΣ)
7.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 28 (23 ΑΓΩΝΕΣ)
8.ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 26 (24 ΑΓΩΝΕΣ)
9.ΠΑΦΟΣ FC 25 (23 ΑΓΩΝΕΣ)
10.ΑΠΟΕΛ 24 (23 ΑΓΩΝΕΣ)
11.ΕΝΠ 24 (23 ΑΓΩΝΕΣ)
12.ΕΡΜΗΣ 24 (24 ΑΓΩΝΕΣ)
13.ΕΘΝΙΚΟΣ 19 (23 ΑΓΩΝΕΣ)
14.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 18 (23 ΑΓΩΝΕΣ)

Μετά την 24η αγωνιστική θα απομένουν δύο αγωνιστικές για το φινάλε της α΄ φάσης του πρωταθλήματος.

Το πρόγραμμα των δύο αγωνιστικών έχει ως εξής: 

25η Αγωνιστική

Σάββατο, 13 Φεβρουαρίου
18:00 Ερμής – Ομόνοια

Κυριακή, 14 Φεβρουαρίου
16:00 Καρμιώτισσα – Ολυμπιακός
18:30 ΑΠΟΕΛ – Νέα Σαλαμίνα

Δευτέρα, 15 Φεβρουαρίου
17:00 ΑΕΚ – Εθνικός
19:00 ΑΕΛ – Απόλλων

Τρίτη, 16 Φεβρουαρίου
17:00 Δόξα – Πάφος
19:00 Ε.Ν. Παραλιμνίου – Ανόρθωση

26η Αγωνιστική

Παρασκευή 19 Φεβρουαρίου
Νέα Σαλαμίνα – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 17:00
Ολυμπιακός – ΑΕΚ 19:00

Σάββατο 20 Φεβρουαρίου
Ανόρθωση – Δόξα Κατωκοπιάς 16:00
Ομόνοια – ΑΠΟΕΛ 18:30

Κυριακή 21 Φεβρουαρίου
Εθνικός Άχνας – ΑΕΛ 16:00
Απόλλων – ΕΝ Παραλιμνίου 18:30

Δευτέρα 22 Φεβρουαρίου
Πάφος FC – Ερμής Αραδίππου 19:00

The post Στην ΚΟΡΥΦΗ ο Απόλλωνας, μία… ΑΝΑΣΑ πιο πίσω η Ομόνοια – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ και ΣΥΝΕΧΕΙΑ appeared first on Thema Sports.

Διαβάστε Περισσότερα στο: Themasports.com