Δύο παράξενες και… αστείες φάσεις στον αγώνα Ομόνοια Αραδίππου-Αγία Νάπα για την 22ης αγωνιστική της Β’ Κατηγορίας.

Στον αγώνα που έγινε την Παρασκευή στη Λάρνακα η Αγία Νάπα πήρε μεγάλο διπλό με 1-0 όμως ξεχώρισαν οι δύο παράξενες φάσεις με τον ρεφ Αργυρού Μ. Ανδρέα και τους παίκτες της Ομόνοιας Αραδίππου.

Στο 34ο λεπτό η Ομόνοια Αραδίππου κέρδισε φάουλ σε καλή θέση με τους παίκτες της να το εκτελούν με πάσα όμως ο ρεφ μπήκε στην μέση κατά λάθος και έχασαν την κατοχή της μπάλας. Μάλιστα στην εξέλιξη της φάσης η Αγία Νάπα έφυγε στην κόντρα και ανακόπηκε η φάση με χέρι αμυντικού των γηπεδούχων με τους παίκτες της Ομόνοιας να διαμαρτύρονται για την φάση προηγουμένως.

Η φάση με τον ρεφ στο φάουλ στο 34ο λεπτό:

Τρία λεπτά μετά όμως είχαμε κι άλλο… παράξενο αφού ο Τσιμότζι της Ομόνοιας Αραδίππου έδωσε πάσα στον Σοφοκλέους, ο οποίος όμως ήταν εκτός γηπέδου (προσωρινά) λόγω τραυματισμού και δεν μπορούσε να πάρει την μπάλα!

Η φάση στο 37′ με την πάσα στον Σοφοκλέους:

The post Οι ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ φάσεις στο ΓΣΖ: Απίστευτο σκηνικό σε φάουλ με τον ρεφ και η πάσα σε παίκτη… εκτός γηπέδου! (ΒΙΝΤΕΟ) appeared first on Thema Sports.

Ανθρωπιστική βοήθεια: Αναχώρησε από Λάρνακα το σκάφος Jennifer για Γάζα

Αναχώρησε απόψε από το λιμάνι της Λάρνακας το σκάφος Jennifer φορτωμένο με ανθρωπιστική βοήθεια, όπως δήλωσαν στο ΚΥΠΕ αρμόδιες πηγές.