Κάζο για Ρόμα, ήττα για Αταλάντα, ιστορική νίκη για Μπενεβέντο, «τρένο» η Ουντινέζε

Την ευκαιρία να ανέβει προσωρινά στην τρίτη θέση έχασε η Ρόμα. Οι «τζιαλορόσι» υπέπεσαν σε γκέλα ολκής, μένοντας στο 1-1 με την Σασουόλο εντός έδρας, ενώ είδαν και τον Κώστα Μανωλά να αποχωρεί τραυματίας στο ημίχρονο με πρόβλημα στο αριστερό πόδι.

Η Ρόμα είχε το πάνω χέρι από το ξεκίνημα του παιχνιδιού και κατάφερε με τη συμπλήρωση μισής ώρας να ανοίξει το σκορ με τον Πελεγκρίνι.

Το… νερό είχε μπει στ’ αυλάκι για τους Ρωμαίους, που έδειχναν διάθεση να «κλειδώσουν» το τρίποντο, ψάχνοντας υπομονετικά το δεύτερο γκολ.

Δεν κατάφεραν να το βρουν και εν τέλει την… πάτησαν με τον Μισιρόλι να «παγώνει» το Ολίμπικο στο 78ο λεπτό.

Ακολούθησε ασφυκτική πίεση από τους γηπεδούχους, χαμένες ευκαιρίες και ακυρωθέν γκολ του Φλορέντσι στο 85’ με το 1-1 να παραμένει μέχρι το φινάλε.

Ο Κώστας Μανωλάς αποχώρησε στο ημίχρονο της αναμέτρησης με πρόβλημα τραυματισμού στο αριστερό πόδι.

Ιστορική νίκη για την Μπενεβέντο. Οι «νεοφώτιστοι» και ουραγοί του πρωταθλήματος πανηγύρισαν το πρώτο τρίποντο της ιστορίας τους στην μεγάλη κατηγορία, επικρατώντας 1-0 της Κιέβο που παραπαίει, χάρη σε γκολ του Κόντα.

«Τρένο» η Ουντινέζε, πήρε τέταρτο σερί τρίποντο αυτή τη φορά επικρατώντας με 2-1 στην έδρα της Μπολόνια.

Υψηλές πτήσεις και για την Σαμπντόρια που λύγισε με δύο γκολ στις καθυστερήσεις την ΣΠΑΛ χάρη σε ισάριθμα τέρματα του Κουαλιαρέλα, ενώ η Αταλάντα ηττήθηκε στην έδρα της από την Κάλιαρι με 1-2.

Αταλάντα – Κάλιαρι 1-2
(90’+1’ Γκόμες / 6’ Παβολέτι, 23’ Παντόιν)

Μπολόνια – Ουντινέζε 1-2
(27’ Ντανίλο αυτ. / 37’ Βίντμερ, 48’ Λαζάνια)

Πηγή: sport-fm.gr

Μας τα... χαλάει ο καιρός - Σε ισχύ κίτρινη προειδοποίηση για ισχυρές καταιγίδες και χαλάζι

Ζίζυρος, σακκουλλοδρομίες και άλλα 10 παραδοσιακά παιχνίδια του Πάσχα στην Κύπρο - Διατηρούνται αναλλοίωτα στο πέρασμα του χρόνου

Γρίπη των πτηνών και σε… αγελάδες: Πώς και πότε μεταδίδεται στον άνθρωπο - Απαντά στο «Τ» ο Δρ. Καραγιάννης

Επεισοδιακή νύχτα στη Λεμεσό - Έκαψαν περιπολικό και επιτέθηκαν σε αστυνομικούς

Υπ.Μεταφορών στο «T»: Η Τοπική Αυτοδιοίκηση θα λειτουργήσει σύστημα καμερών για παράνομη στάθμευση - Οι λεπτομέρειες

Ιωάννα Τούνη: Δείχνει στους ακολούθους της τις εξωτικές διακοπές της - Δείτε φωτογραφίες

«Βράζει» η Αστυνομία μετά την επίθεση 100 κουκουλοφόρων - Συστάθηκε ειδικό κλιμάκιο, ψάχνουν τους δράστες

Σε εξέλιξη βρίσκονται οι έρευνες της Αστυνομίας για τον εντοπισμό των ατόμων που χθες βράδυ επιτέθηκαν σε μέλη της Αστυνομίας και προκάλεσαν ζημιές σε περιπολικά, στην περιοχή του Ύψωνα Λεμεσού. Σε δηλώσεις τους ο εκπρόσωπος Τύπου της αστυνομίας Λεμεσού Λευτέρης Κυριάκου, ανέφερε ότι έχει συσταθεί κλιμάκιο, το οποίο αξιολογεί τεκμήρια και μαρτυρίες.