«Μου είπαν ότι είχαμε πέναλτι, δεν θα γίνουμε το εύκολο θύμα για κανέναν»

Δείτε τι δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου μετά το τέλος του αγώνα με την ΑΕΛ, ο προπονητής της Αλκής, Σάββας Δαμιανού.

Αναλυτικά:

“Όντως στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΛ ήταν πάρα πολύ καλή και δίκαια ήταν μπροστά στο σκορ. Ίσως να μπορούσε να είχε και μεγαλύτερη έκταση το σκορ στο πρώτο ημίχρονο.

Εμείς δεν ήμασταν καθόλου απειλητικοί και σε όλες τις μονομαχίες ένας εναντίον ενός έβγαιναν κερδισμένοι. Εκεί ήταν το μεγάλο μας πρόβλημα, όμως στο δεύτερο ημίχρονο τα παιδιά μπήκαν πολύ καλύτερα, πιέσαμε και πετύχαμε νωρίς δύο γκολ.

Είχαμε και δύο τετ-α-τετ και απ΄ ότι με έχουν ενημερώσει, είχαμε και 1-2 πέναλτι. Χάσαμε ένα ημίχρονο και η ΑΕΛ μας τιμώρησε, αφού είναι μία πάρα πολύ ποιοτική ομάδα.

Θεωρώ ότι στο δεύτερο ημίχρονο βρήκαμε το αντίδοτο, αλλά ίσως να ήταν αργά. Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο της ομάδας μας, ο οποίος σε όλο το παιχνίδι στήριξε τα παιδιά.

Τους χρειαζόμαστε και τώρα είναι στιγμή που πρέπει να είναι όλοι δίπλα μας. Θέλω να καλέσω όλους τους ανθρώπους της ομάδας να έρθουν ακόμη πιο κοντά και να υψώσουν μία ασπίδα προστασίας.

Τώρα τα πράγματα όσο κυλάει ο καιρός θα δυσκολεύουν και θέλω να είμαστε έτοιμοι σε όλους του τομείς. Να μη δίνουμε και την εικόνα ότι η Αλκή είναι το εύκολο θύμα του κάθε ενός. Δεν θα γίνει το εύκολο θύμα, να είστε σίγουροι. Συγχαρητήρια στην ΑΕΛ για τη νίκη της”.

Ετοιμάζουν βαλίτσες οι Κύπριοι: Οι προορισμοί που επέλεξαν για ταξίδι το Πάσχα - Τι ισχύει με τις τιμές

Ανάβουν φλας από σήμερα πέντε νέες κάμερες τροχαίας στη Λεμεσό - Δείτε σε ποια σημεία

Μεγάλη Εβδομάδα: Tα πάθη του Κυρίου, μέχρι την Σταύρωση και την Ανάσταση - Οι Ιερές ακολουθίες και τα τροπάρια