Έχασε ευκαιρία να περάσει μόνη 5η η Μονπελιέ, νίκες για Σεντ Ετιέν και Τρουά

Η Μονπελιέ απώλεσε την ευκαιρία να περάσει μόνη στην 5η θέση της βαθμολογίας, αφού έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την Γκινγκάμπ και είναι ισόβαθμη με τη Ναντ στους 38.

Η Μονπελιέ δεν μπόρεσε να κάνει την ολική ανατροπή στην αναμέτρηση της με την Γκινγκάμπ και έμεινε στο ισόπαλο 1-1.

Η φιλοξενούμενη προηγήθηκε στο 29ο λεπτό με πέναλτι, για να έρθει η ισοφάριση από τον Σίο στο 74ο λεπτό, με το ματς να μην αλλάζει ως το τέλος. Η Μονπελιέ ισοβαθμεί στους 38 μαζί με τη Ναντ στην 5η θέση.

Σημαντική εκτός έδρας νίκη σημείωσε η Σεντ Ετιέν με γκολ του Μπέριτς στον 79ο λεπτό ανεβαίνοντας αισθητά στη βαθμολογία με το εκτός έδρας 1-0 κόντρα στην Ανζέ.

Αυτή ήταν η 3η νίκη στα τελευταία 4 ματς για να φτάσει τους 33 πόντους και την 11η θέση.

Στο πιο χορταστικό παιχνίδι από αυτά που έγιναν το βράδυ του Σαββάτου, η Καέν ήρθε ισόπαλη 2-2 με τη Ρεν, με την φιλοξενούμενη να πιάνει τους 35 και την 7η θέση μαζί με την Μπορντό.

Σημαντικό τρίποντο για την αποφυγή του υποβιβασμού πήρε στο φινάλε του ματς η Τρουά, 1-0 την Μετς με γκολ του Νιανέ στο 88′.

Το πρόγραμμα της 26ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (16/02)
Μονακό-Ντιζόν 4-0
(13’ Κεϊτά, 69’ πεν. Φαμπίνιο, 87’ Λόπες, 90+2′ Γκλικ)

Σάββατο (17/02)
Παρί Σεν Ζερμέν-Στρασβούργο 5-2
(11’ Ντράξλερ, 21’ Νέιμαρ, 23’ Ντι Μαρία, 73’, 79’ Καβάνι – 6’ Αολου, 67’ Μπαοκέν)

Αμιάν-Τουλούζ 0-0

Ανζέ-Σεντ Ετιέν 0-1
(79′ Μπέριτς)

Καέν-Ρεν 2-2
(6′ Κρίβελι, 85′ Ντα Σίλβα – 9′, 21′ Σακχό)

Πηγή: sport-fm.gr

«Η Κύπρος απαιτεί, οι δολοφόνοι στο σκαμνί» - Διαμαρτυρία έξω από τη Νομική Υπηρεσία για τον Θανάση Νικολάου

Επιβραδύνεται η αύξηση της τιμής του καφέ στην ΕΕ – Τι ισχύει για την Κύπρο

Κύπρια επαγγελματίας Feng Shui μιλά στο «Τ»: Τα μυστικά για την καλή ενέργεια και εκείνοι που «αναγκάστηκαν» να αλλάξουν σπίτι

Σήκωσε το Κύπελλο ο μικρός Λουκάς: Η συγκινητική ανάρτηση του πατέρα του - Δείτε εικόνες και βίντεο

Γυναικοκτονία στο Μενίδι: Τα τελευταία λόγια της 40χρονης πριν τη δολοφονήσει ο 50χρονος - Σοκάρει η ιατροδικαστική έκθεση

Λάκης Γαβαλάς: Απατεώνες με ράσα, δεν είναι μοναχοί αυτοί - Με ποινικό μητρώο ο ιερωμένος που τον έβρισε

ΠτΔ: Προανήγγειλε ενίσχυση πολιτικών για πολύτεκνους - «Θα είμαστε πάντοτε στο πλευρό σας»

Την ενίσχυση πολιτικών για πολύτεκνους προανήγγειλε ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας, Νίκος Χριστοδουλίδης, κατά την διάρκεια ομιλίας του στη Γιορτή της Πολύτεκνης Μάνας στη Λευκωσία.