LIVE: Νέα Σαλαμίνα-Ολυμπιακός 0-0 (ημίχρονο)

42΄ Πολύ καλό σουτ από τον Πόλιανετς, διώχνει σε κόρνερ ο Χίντι.

30΄ Δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα ο Ολυμπιακός, με τη Νέα Σαλαμίνα να έχει την κατοχή και να ψάχνει διαδρόμους για να απειλήσει την εστία του Χίντι.

26΄ Άστοχο σουτ από τον Τιάγκο.

23΄ Σουτ από τον Τιάγκο, απομακρύνει ο Χίντι.

22΄ Δυνατό σουτ από τον Τιάγκο, αποκρούει ο Χίντι.

19΄ Σουτ από τον Τριμπό, μπλοκάρει ο Βεσελόφσκι.

17΄ Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων η Νέα Σαλαμίνα, αλλά αμύνεται πολύ καλά ο Ολυμπιακος μέχρι στιγμής και προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα επίθεση.

9΄ Σουτ από τον Μακρίεφ, αποκρούει με τα πόδια ο Χίντι. Πολύ καλή στιγμή για τη Νέα Σαλαμίνα για το 1-0.

Παρατηρητής Διαιτησίας: Παπαβαρνάβα Μιχάλης

Στον πάγκο: Παναγή, Κωνσταντίνου, Πεχλιβάνης, Μιγκελίτο, Αυλωνίτης, Καπαρτής, Σαμάρας, Σωτηρίου, Πολίτσι.

Ολυμπιακός (Μιχαήλ): Χίντι, Πουγιούκκας, Σεραφείμ, Παντελή, Ζιαμπάρης, Πολυκάρπου, Τόρες, Κάστρο, Βαλικάεφ, Χριστοφίδης, Τριμπό.

Στον πάγκο: Κωνσταντίνου, Πική, Κωστή, Σιαθάς, Παπαδόπουλος, Νικολάου, Δημητρίου, Χατζηκωνσταντή, Καρλάο, Ελουντού.

Νέα Σαλαμίνα (Πουρσαϊτίδης): Βεσελόφσκι, Σεργίου, Μιντίκκης, Καρώ, Κορρέια, Κούσουλος, Νταμάχου, Πόλιανετς, Τιάγκο, Νορ, Μακρίεφ.

Πάμε να δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Ο Ολυμπιακός από την άλλη, θέλει μόνο νίκη για να περάσει στην επόμενη φάση, είτε ισοπαλία με σκορ 3-3 για να διεκδικήσει την πρόκριση στην παράταση και πιθανόν στα πέναλτι, ενώ περνάει και με σκορ… 4-4 και άνω, αλλά κάτι τέτοιο είναι εξαιρετικά απίθανο να συμβεί.

Οι «ερυθρόλευκοι» της Αμμοχώστου έχουν την… «πολυτέλεια» να προκρίνονται με δύο αποτελέσματα, με νίκη αλλά και με ισοπαλία μέχρι 2-2, ενώ σε περίπτωση που ξαναλήξει ο αγώνας με σκορ 3-3, τότε θα οδηγηθεί στην παράταση.

Το ματς θα ξεκινήσει στις 17:00 και μπορείτε να παρακολουθείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του, από το ThemaSports.com!

Ο πρώτος αγώνας στο Μακάρειο έληξε ισόπαλος 3-3 και η ομάδα που θα προκριθεί από το συγκεκριμένο ζευγάρι, θα αντιμετωπίσει στα προημιτελικά τον ΑΠΟΕΛ.

Νέα Σαλαμίνα και Ολυμπιακός Λευκωσίας αναμετρώνται στο «Αμμόχωστος», στο δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδι για τη φάση των «16» του κυπέλλου Κόκα-Κόλα.