Live: ΑΕΚ-ΠΑΕΕΚ (Ημίχρονο 4-0)

Το live του Themasports.com:

45+1′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Χέφελ με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 4-0

40′ Έπεσε ο ρυθμός στο παιχνίδι

38′ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ με τον Τέτε να αποχωρεί και τον Μαλόκου να παίρνει την θέση του

32′ Mεγάλη ευκαιρία για την ΠΑΕΕΚ καθώς ο Φελισιέν γύρισε στον Τζαμά με τον τελευταίο να πλασάρει άστοχα

28′ ΓΚΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Αντωνιάδης έκανε την σέντρα με τον Κάσες να πιάνει την κεφαλιά αμαρκάριστος μέσα από την περιοχή και να κάνει το 3-0

24′ Τίποτα το ιδιαίτερο μετά τα δύο γκολ της ΑΕΚ, οι γηπεδούχοι κρατά την μπάλα και προσπαθεί να φτιάξει ευκαιρίες ενώ η ΠΑΕΕΚ με αντεπιθέσεις θέλει να σκοράρει κάποιο γκολ

16′ Eυκαιρία για την ΑΕΚ με τον Τρισκόφσκι να γυρίζει την μπάλα παράλληλα και ο Χέφελ με το αριστερό συρτό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο έξω

9′ ΓΚΟΟΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Tρισκόφσκι έδωσε στον Γιάννου ο οποίος με πλασέ σκόραρε και άνοιξε λογαριασμό με τα κιτρινοπράσινα

6′ ΓΚΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Λαρένα εκτέλεσε το κόρνερ και ο Τρισκόφσκι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αγριμάκη

3′ O Γιάννου από πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή με πλασέ έστειλε την μπάλα άουτ

1′ Έναρξη της αναμέτρησης

16:56 Εισέρχοντε στο γήπεδο οι δύο ομάδες μαζί με το διαιτητικό τρίο

16:45 Αποχώρησαν οι ποδοσφαιριστές των ΑΕΚ και ΠΑΕΕΚ για να λάβουν τις τελικές οδηγίες από τους προπονητές τους

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΑΕΚ (Ιμανόλ Ιδιάκεθ): Γιωργαλλίδης, Σορία, Αντωνιάδης, Μοίσοφ, Λαρένα, Τέτε, Τρισκόφσκι, Χέφελ, Κάσες, Πάνκοφ, Γιάννου

ΠΑΕΕΚ (Αβράαμ Σεργίδης): Αγριμάκης, Ηλιόπουλος, Αριστοτέλους, Μπρατσιάνι, Σταμπολζίεφ, Παναγιώτου, Ελευθερίου, Στυλιανού, Θεμιστοκλέους, Τζαμάς, Φελισιέν

Οι διαιτητές της σημερινής αναμέτρησης:

Διαιτητής: Αναστασίου Γιάννης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Χρίστου Αριστείδης
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Γκίνος Γεώργιος
4ος Διαιτητής: Χριστοδούλου Κυριάκος
Παρατηρητής Διαιτησίας: Τσαγγάρης Μάριος

Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της σημερινής (28/2 Τετάρτη) αναμέτρησης ανάμεσα σε ΑΕΚ και ΠΑΕΕΚ στην έδρα της πρώτης. Η ιστοσελίδα μας βρίσκεται στο γήπεδο και θα καλύψει τα πάντα που αφορούν τον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για την προημιτελικη φάση του Κυπέλλου Coca-Cola.

Aπό την μεριά της η ΑΕΚ θέλει την νίκη με καθαρό σκορ (μηδέν παθητικό στην άμυνα ενώ μπροστά να σκοράρει περισσότερο από ένα γκολ) ενώ η ΠΑΕΕΚ έρχεται στην Αρένα γνωρίζοντας τις δυσκολίες και θέλοντας να κάνει μια αξιοπρόσεκτη εμφάνιση.

Μας τα... χαλάει ο καιρός - Σε ισχύ κίτρινη προειδοποίηση για ισχυρές καταιγίδες και χαλάζι

Ζίζυρος, σακκουλλοδρομίες και άλλα 10 παραδοσιακά παιχνίδια του Πάσχα στην Κύπρο - Διατηρούνται αναλλοίωτα στο πέρασμα του χρόνου

Γρίπη των πτηνών και σε… αγελάδες: Πώς και πότε μεταδίδεται στον άνθρωπο - Απαντά στο «Τ» ο Δρ. Καραγιάννης

Επεισοδιακή νύχτα στη Λεμεσό - Έκαψαν περιπολικό και επιτέθηκαν σε αστυνομικούς

Υπ.Μεταφορών στο «T»: Η Τοπική Αυτοδιοίκηση θα λειτουργήσει σύστημα καμερών για παράνομη στάθμευση - Οι λεπτομέρειες

Ιωάννα Τούνη: Δείχνει στους ακολούθους της τις εξωτικές διακοπές της - Δείτε φωτογραφίες

«Βράζει» η Αστυνομία μετά την επίθεση 100 κουκουλοφόρων - Συστάθηκε ειδικό κλιμάκιο, ψάχνουν τους δράστες

Σε εξέλιξη βρίσκονται οι έρευνες της Αστυνομίας για τον εντοπισμό των ατόμων που χθες βράδυ επιτέθηκαν σε μέλη της Αστυνομίας και προκάλεσαν ζημιές σε περιπολικά, στην περιοχή του Ύψωνα Λεμεσού. Σε δηλώσεις τους ο εκπρόσωπος Τύπου της αστυνομίας Λεμεσού Λευτέρης Κυριάκου, ανέφερε ότι έχει συσταθεί κλιμάκιο, το οποίο αξιολογεί τεκμήρια και μαρτυρίες.