LIVE: Απόλλων-Ανόρθωση 1-0 (ημίχρονο)

45΄+2΄ Λήξη Α΄ ημιχρόνου, μπροστά στο σκορ ο Απόλλωνας με 1-0.

45΄ Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

34΄ Σουτ από τον Ζελάγια, αποκρούει ο Αρούς.

31΄ Αναγκαστική αλλαγή για την Ανόρθωση, εκτός ο τραυματίας Ιγκιεμπόρ, στη θέση του ο Γκάντσεφ.

25΄ «Πατάει» καλύτερα ο Απόλλωνας, ο οποίος ψάχνει ακόμη ένα γκολ. Ακίνδυνη η Ανόρθωση μέχρι στιγμής…

20΄ Ελέγχει το ματς η Λεμεσιανή ομάδα, αιφνιδιάστηκε η Ανόρθωση από το γρήγορο γκολ κια προσπαθεί να… συνέλθει. Για την ώρα πάντως, δείχνει «μπλοκαρισμένη».

11΄ ΓΚΟΟΟΟΛΛ για τον Απόλλωνα με τον Παπουλή, έπειτα από ασίστ του Ζάντερ!

7΄ Εκτέλεση κόρνερ από τον Ράγιος, κεφαλιά από τον Ντουγκλάο, η μπάλα άουτ.

4΄ Δυνατό σουτ από τον Ζελάγια, η μπάλα άουτ.

1΄ ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ.

LIVE αγώνα…

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα!

Απόλλων και Ανόρθωση ολοκλήρωσαν το ζέσταμα τους και επέστρεψαν στα αποδυτήρια.

Στον αγωνιστικό χώρο για προθέρμανση οι δύο ομάδες.

Διαιτητής: Λεόντιος Τράττος

Α΄ βοηθός: Μιχάλης Σωτηρίου

Β΄ βοηθός: Πέτρος Πέτρου

Τέταρτος διαιτητής: Αβραάμ Τσούκκας

Παρατηρητής διαιτησίας: Κώστας Καπιτανής

Απόλλων (Αυγουστή): Βάλε, Πέδρο, Άλεφ, Ρομπέρζ, Βασιλείου, Σακέτι, Μάρκοβιτς, Ζάντερ, Ζελάγια, Παπουλής, Σκέμπρι.

Ανόρθωση (Λέβι): Αρούς, Κόφι, Σίλντενφελντ, Ντουγκλάο, Στρούνα, Βίκτορ, Πράνιτς, Ιγκιεμπόρ, Ντούρις, Ράγιος, Σισέ.

Πάμε τώρα να δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο «μονομάχων»…

Αναφορικά με την αποψινή ρεβάνς, όποια από τις δύο ομάδες κερδίσει με οποιοδήποτε σκορ, προκρίνεται στα ημιτελικά του κυπέλλου, ενώ η Λεμεσιανή ομάδα προκρίνεται και με ισοπαλία χωρίς σκορ (0-0). Με 1-1 οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στην παράταση, ενώ με ισοπαλία 2-2 και άνω, προκρίνεται η ομάδα της Αμμοχώστου.

Σημειώνουμε ότι, Απόλλων και Ανόρθωση θα τα πουν για 6η και τελευταία για φέτος φορά, την Κυριακή 22 Απριλίου (17:00) στο Τσίρειο, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Β΄ φάσης.

Η αποψινή θα είναι η 5η αναμέτρηση (οι τρεις στο πρωτάθλημα, οι δύο στο κύπελλο) μεταξύ των δύο ομάδων τη φετινή περίοδο, με τη Λεμεσιανή ομάδα να μετράει μέχρι στιγμης μία νίκη στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» με 1-2 (για τη 2η αγωνιστική των πλέι-οφ), ενω τα άλλα τρία ματς έληξαν ισόπαλα με το ίδιο σκορ (1-1)!

Θυμίζουμε ότι το πρώτο ματς στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» έληξε ισόπαλο 1-1, ενώ στα ημιτελικά έχουν ήδη προκριθεί, η ΑΕΚ, ο ΑΠΟΕΛ και η Πάφος, με την κλήρωση να είναι προγραμματισμένη για το πρωί της Πέμπτης (12/04, 11:00).

Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 19:00 και μπορείτε να παρακολουθείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της, από το ThemaSports!

Με το σούπερ ντέρμπι ανάμεσα στον Απόλλωνα και την Ανόρθωση στο Τσίρειο, ολοκληρώνεται η προημιτελική φάση του κυπέλλου.

Καλησπέρα σας!

Γάζα: Όλες οι πλευρές, και το Ισραήλ, συμφωνούν να επιστρέψουν στο τραπέζι των διαπραγματεύσεων

Έτσι έκανε Πάσχα ο κόσμος: 7,5% πιο ακριβό το φετινό τραπέζι - «Χάθηκε από τα πρόσωπα του κόσμου η χαρά των ημερών»

«Ευτύχημα» η φετινή χρονιά - Χωρίς τραυματισμούς από κροτίδες το Πάσχα

Ουκρανία: «Πύραυλος, drone, πύραυλος» - Το σχέδιο δολοφονίας του Ζελένσκι από τους Ουκρανούς αξιωματούχους

Ο Τζόνι Λόγκαν τραγούδησε στη Eurovision το «Euphoria» της Loreen - Ποιος ο λόγος - Δείτε βίντεο

Πυροβολισμοί Ζακάκι: Σύλληψη 62χρονου - Λήφθηκαν τεκμήρια από την Αστυνομία

Ξεκινά νέο γύρο επαφών η Ολγκίν: Βλέπει σήμερα Χριστοδουλίδη και Τατάρ - Ευελπιστεί σε τριμερή η Λευκωσία

Σε αναμονή βρίσκεται η Λευκωσία για να ακούσει από την προσωπική απεσταλμένη του ΓΓ των ΗΕ τα αποτελέσματα των επαφών που είχε τις προηγούμενες μέρες σε Ευρωπαϊκές πρωτεύουσες και στην Άγκυρα.