Πήρε τη… ρεβάνς για το πρωτάθλημα με την κατάκτηση κυπέλλου στην άχαρη διαδικασία

Η ομάδα Απόλλων Ladies ήταν η μεγάλη νικήτρια στον τελικό κόντρα στην Barcelona.

Οι κοπέλλες του Απόλλωνα κέρδισαν την αντίπαλη ομάδα στην διαδικασία των πέναλτι με σκορ 6-5.

Κυπελλούχος Γυναικών για 10η συνεχόμενη χρονιά αναδείχτηκαν οι Apollon Ladies.

Μετά από ένα δραματικό τελικό, η ομάδα των Ladies νίκησε με 6-5 την Πρωταθλήτρια Barcelona F.A. στη διαδικασία των πέναλτι.

Στην κανονική του διάρκεια και στην παράταση ο αγώνας τελείωσε ισόπαλος 2-2.

Η Barcelona F.A. προηγήθηκε στο 4ο λεπτό με την Freda για να ισοφαρίσει για τον Απόλλωνα η Κυνοσίδου με όμορφο μακρινό σουτ στο 16’. Οι Apollon Ladies  πήραν προβάδισμα στο σκορ με την Bruce στο 38’ ενώ η Coulibaly ισοφάρισε σε 2-2 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Apollon Ladies (Α. Προκοπίου): Henriksson, Gilles, Lagonia, Bruce, Nemeth, Κυνοσίδου, Παφίτη, Σιδηρά, Μ. Παναγιώτου (101′ Bullock), Mercick, Capeli

Barcelona F.A. (Α. Χριστοδούλου): Χαραλάμπους, Ζαμπά, Ebere, Τουμάζου, Coulibaly, Akaffou, Μιχαήλ, Αριστοδήμου (119′ Σολωμού), Αντωνίου (73′ Παναγιώτου, 115′ Ζαχαράτου), Freda, Elloh

Κεντρικές Φυλακές: Εντοπίστηκαν μπάλες ποδοσφαίρου που είχαν μέσα κινητά - Φαίνεται να ρίχθηκαν από την νεκρή ζώνη

Απίστευτο κι όμως κυπριακό: Μερίδα περιπτέρων πουλά προϊόντα κάνναβης - Δείτε φωτογραφίες

Εκστρατεία Αστυνομίας: Στους δρόμους για ελέγχους φορτηγών και λεωφορείων – Τι προνοεί η νομοθεσία

Τρόμος στη Γαλλία: Αστυνομικοί σκότωσαν άνδρα που επιχείρησε να κάψει συναγωγή

Δημήτρης Σταρόβας: Για τρίτη συνεχόμενη ημέρα στο νοσοκομείο - Φίλοι και συγγενείς ανησυχούν