Πέρασε για… πλάκα από το Λέστερ η Τότεναμ και ανέβηκε στην 3η θέση! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Τότεναμ πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, πέρασε εύκολα από την έδρα της Λέστερ (2-0) και ανέβηκε και πάλι στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Η αναμέτρηση στο «King Powe Stadium» δεν είχε πολλές ευκαιρίες, με την Τότεναμ του Μαουρίτσιο Ποκετίνο να είναι πιο ουσιαστική.

Στη μοναδική της ευκαιρία εντός στόχου να ανοίγει το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Σον, μετά από πάσα του Οριέ, με έναν κεραυνό έξω από την νικά τον Σμάιχελ για το 1-0 που ήταν αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η Λέστερ ανέβασε το ρυθμό της και προσπάθησε να ισοφαρίσει όμως ο έμπειρος τερματοφύλακας των «Πετεινών», Ούγκο Λιορίς, κράτησε την ομάδα του μέσα στην αναμέτρηση.

Η Τότεναμ «καθάρισε» την αναμέτρηση στο 58ο λεπτό με τον Ντέλε Άλι μετά από εξαιρετική σέντρα του Σον, με κεφαλιά από κοντά δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Δανό τερματοφύλακα των γηπεδούχων, γράφοντας το τελικό 2-0.

Μονή Αββακούμ: Επιμένει ο Βαβούσκος για εσφαλμένη διαδικασία – Ποια επιλογή τους απομένει

Τροχαίο στο Παραλίμνι: Σοκάρουν οι φωτογραφίες από το όχημα που οδηγούσε ο 53χρονος τραυματίας

Έφη Ξάνθου: Το παρασκήνιο της παραίτησης και... η διαρροή - Το κόμμα που συμπαθεί και «το μόνο σίγουρο»

ΣΥΟΠ: Τι αλλάζει στη διάρκεια υπηρεσίας και τις μισθολογικές κλίμακες - Τα νέα επιδόματα στην ΕΦ

Σε λειτουργία ακόμα δύο σημεία φόρτισης ηλεκτρικών οχημάτων στη Λευκωσία - Δείτε φωτογραφίες

Eurovision 2024: «Μας την είπαν» οι Σουηδοί – Η αναφορά στην Κύπρο σε τραγούδι – Βίντεο

Υπόθεση Θανάση Νικολάου: Αποδέχτηκε τον στραγγαλισμό ως αιτία θανάτου η ανακρίτρια

Αυλαία πέφτει, 19 χρόνια μετά, για την υπόθεση του Θανάση Νικολάου, στην τρίτη θανατική ανάκριση για τα αίτια του θανάτου του, ο οποίος είχε εντοπιστεί νεκρός στις 29 Σεπτεμβρίου του 2005 κάτω από τη γέφυρα της Άλασσας.