Νέα γκέλα για την παραπαίουσα Ίντερ που… κινδυνεύει – ΒΙΝΤΕΟ (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Δεύτερη συνεχόμενη γκέλα για την Ίντερ που ηττήθηκε δίκαια από την Τορίνο με 1-0 και αν συνεχίσει έτσι κινδυνεύει να μείνει ακόμα και εκτός τετράδας!

Σε κανένα από τα 7 τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος δεν έχει σκοράρει πάνω από ένα γκολ. Αυτό από μόνο του δείχνει τι μπάλα παίζει η Ίντερ τον τελευταίο καιρό.

Το απόλυτο zero (0-0) απέναντι στην Σασουόλο την περασμένη εβδομάδα ακολούθησε ακόμα ένα φιάσκο, αυτή την φορά στην έδρα της Τορίνο.

Ο Λουτσιάνο Σπαλέτι επέλεξε να γυρίσει το σύστημα σε 3-5-2, αλλά η εικόνα ήταν και πάλι κάκιστη με την Τορίνο να παίρνει δίκαια την νίκη με 1-0.

Μπορεί οι νερατζούρι να είχαν τις δύο πρώτες καλές στιγμές του ματς με Λαουτάρο Μαρτίνες και Ικάρντι, όμως ήταν ευάλωτοι σε όλα τα στημένα, από μία τέτοια φάση ήρθε το γκολ του Ίτσο στο 35ο λεπτό που έκανε το 1-0.

Η είσοδος του Ναϊνγκολάν στην επανάληψη δεν άλλαξε την κάκιστη εικόνα, με την Τορίνο να είναι αυτή που βρέθηκε πιο κοντά στο δεύτερο γκολ, με την Ίντερ μάλιστα να ολοκληρώνει την αναμέτρηση με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Πολιτάνο στο 86ο λεπτό.

Στην Κύπρο η Ολγκίν: Βλέπει ΠτΔ και Τατάρ ξεχωριστά - Δυο ώρες διαφορά η μια συνάντηση από την άλλη

Στην Κύπρο ξανά προσωπική απεσταλμένη του ΓΓ Μαρία Άνχελα Ολγκίν για συναντήσεις με τον Πρόεδρο της Κυπριακής Δημοκρατίας κα τον Τ/κ ηγέτη Ερσίν Τατάρ.