Νέο ΣΟΚ για τη Λιόν και… «άναψε» η μάχη για τη διεκδίκηση της 3ης θέσης!

Η Ναντ υποχρέωσε τη Λιόν σε δεύτερη συνεχόμενη ήττα (2-1) μετά την απώλεια από τη Ντιζόν την περασμένη εβδομάδα και με νίκη η Σεντ Ετιέν θα πλησιάσει στους 3 από την 3η θέση.

«Φωτιά» στη διεκδίκηση της 3ης θέσης έβαλε η Ναντ που επικράτησε 2-1 της Λιόν, με τους φιλοξενούμενους να γνωρίζουν 2η σερί ήττα και τη Σεντ Ετιέν να έχει την Κυριακή την ευκαιρία να πλησιάσει στους τρεις, αν κερδίσει την Μπορντό.

Από την άλλη τα «καναρίνια» έκαναν αποφασιστικό βήμα για την αποφυγή του υποβιβασμού, αφού έφτασαν τους 34 πόντους.

Η γηπεδούχος προηγήθηκε στο 12’ με τον Κουλιμπαλί, για να ισοφαρίσει ο Τεριέ στο 41ο λεπτό για τους «λιονέ». Ο Λιμπομπέ στο 82ο λεπτό χάρισε τη νίκη στα «καναρίνια» για το 2-1.

Στο ματς που έγινε νωρίτερα, η Ντιζόν δεν μπόρεσε να κάμψει την αντίσταση της Αμιάν, που έκανε ένα ακόμα μικρό βήμα για την παραμονή με τον βαθμό που απέσπασε (0-0) και έφτασε τους 32, ενώ οι γηπεδούχοι έχουν 25 και βρίσκονται στην 18η θέση που οδηγεί στα μπαράζ.

Το πρόγραμμα της 32ης αγωνιστικής

Παρασκευή (12/04)

Ντιζόν-Αμιέν 0-0

Ναντ-Λιόν 2-1
(12’Kουλιμπαλί, 82’Λιμπομπέ – 41′ Τεριέ)

Πηγή: sport-fm.gr

Δημοτικές Εκλογές: Στις 3232 οι υποψηφιότητες - Δείτε αναλυτικά ανά Δήμο και Επαρχία

Ο Γενικός Έφορος Εκλογών ανακοινώνει ότι σήμερα, από τις 8:30 π.μ. μέχρι και τις 12:30 μ.μ., υποβλήθηκαν στους Εφόρους Εκλογής οι υποψηφιότητες για τα αξιώματα των Προέδρων των Συμβουλίων των Επαρχιακών Οργανισμών Αυτοδιοίκησης, Δημάρχων, Αντιδημάρχων, Δημοτικών Συμβούλων και Μελών Σχολικών Εφορειών. Η όλη διαδικασία κύλησε ομαλά, χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.