ΔΙΕΘΝΗ

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό

Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο και έχοντας αποτελεσματικότητα στο Α΄ημίχρονο, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 3-0 της Τότεναμ στο «Ολντ Τράφορτν» και έκανε ακόμα ένα βήμα για το εισιτήριο για το Champions League.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν εξαιρετικά στο παιχνίδι  και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό όταν ο Κάρικ με εξαιρετική πάσα  έδωσε τη δυνατότητα στον Φελαϊνί  να στείλει την μπάλα με πλασέ  στα δίκτυα  του Γιορίς για το 1-0. Δέκα λεπτά  ο δημιουργός του γκολ έγινε σκόρερ  για το 2-0  με κοντινή  κεφαλιά μετά από προσπάθεια του Φελαϊνί. Στο 34’ ο Ρούνεϊ ΄ έκανε ακόμα πιο γερές τις βάσεις της  νίκης της ομάδας του  και πρόωρο ουσιαστικά τέλος στο σερί των πέντε αγώνων χωρίς ήττα των φιλοξενούμενων  απέναντι στην Γιουνάιτεντ.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Βαλένσιαμ Τζόουνς, Σμόλινγκ, Μολιντ, Κάρικ (87' Ράφαελ), Ερέρα, Μάτα (77' Περέιρα), Φελαϊνί (83' Φαλκάο), Γιανγκ, Ρούνεϊ

Τότεναμ: Γιορίς, Γουόκερ, Ντάιερ, Βερτόνχεν, Ρόουζ, Μπενταλέ, Μέισον (64' Λαμέλα), Σαντλί (79' Αντεμπαγιόρ), Έρικσεν, Τάουνσεντ (31' Ντεμπελέ), Κέιν

Μεγάλη η πυρκαγιά στην Πάφο, δυσκολεύουν την κατάσβεση οι ισχυροί άνεμοι - Δείτε βίντεο

Φωτιά ξέσπασε γύρω στις 20.00 την Τετάρτη στην περιοχή του «Aphrodite Hills», παρά την Πέτρα του Ρωμιού.