Κέρδισε η «Κυρία» του Κετσπάγια στο τελευταίο ΤΕΣΤ στην Ολλανδία

Φιλική νίκη 1-0 πήρε η Ανόρθωση τη Δευτέρα στο τελευταίο της φιλικό παιχνίδι που έδωσε στην Ολλανδία, όπου πραγματοποιεί εκεί το βασικό στάδιο προετοιμασίας της.

Η ομάδα της Αμμοχώστου κέρδισε με 1-0 την πρωταθλήτρια των Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων Al-Sharjah με γκολ του Βργκοτς στο 52ο λεπτό, όπου με καρφωτη κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ράγιος έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

Ο Τιμούρ Κετσπάγια ξεκίνησε το παιχνίδι με τους Λόρια, Στυλιανού, Σίλντενφελντ, Π. Αρτυματά, Πηλέα, Νταουσβίλι, Ιωάννου, Βασιλακάκη, Οκριασβίλι, Εγγλέζου, Κατσαράβα, ενώ στο β΄ ημίχρονο έκανε αρκετές αλλαγές.