Πέντε γκολ στο Τσίρειο και φιλική νίκη του Άρη επί του Απόλλωνα με… οργανωμένους θεατές

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε το απόγευμα της Πέμπτης στο Τσίρειο Στάδιο ο Άρης κέρδισε τον Απόλλωνα με 3-2.  Να σημειωθεί ότι τα δύο ημίχρονα ήταν διάρκειας 40 λεπτών.

Πριν τη συμπλήρωση του ημιώρου η ομάδα του Λιάσου Λουκά είχε προηγηθεί με 0-2.  Σκόρερ στο 21΄ ο Μπαρμπαρό και στο 28΄ ο Χαραλάμπους.

Ο Απόλλωνας στο 38ο λεπτό με τον Γκακπέ μείωσε το σκορ σε 1-2.

Στο β΄ ημίχρονο ο Άρης σημείωσε ακόμη ένα γκολ με τον Μόργκαν στο 65ο λεπτό, ενώ στην εκπνοή ο Απόλλωνας με τον Αγκίρε έκανε το τελικό 2-3.

Να σημειωθεί ότι στη δυτική κερκίδα λίγο μετά την έναρξη του αγώνα έδωσαν το παρόν τους οι οργανωμένοι φίλαθλοι του Απόλλωνα, μιας και δεν ίσχυε η Κάρτα Φιλάθλου.

Πατήστε εδώ για να δείτε πως σας μεταφέραμε ζωντανά το παιχνίδι

Η ενημέρωση από την ιστοσελίδα του Απόλλωνα:

«Ολοκληρώθηκε το φιλικό παιχνίδι μεταξύ της ομάδας μας και του Άρη στο Τσίρειο στάδιο.

Ο αγώνας προπονητικού χαρακτήρα και ήταν μια καλή ευκαιρία για να πάρουν χρόνο συμμετοχής ποδοσφαιριστές που δεν αγωνίστηκαν στους προηγούμενους αγώνες.

Το σκορ άνοιξε ο Άρης με τον Μπάρμπαρο στο 21′. Στο 28′ ο Χαραλάμπους έκανε το 0-2.

Στο 38′ Γκακπέ μείωσε σε 1-2 με κοντινό πλασέ και αυτό ήταν το σκορ του 40λεπτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη πραγματοποιήθηκαν πολλές αλλαγές με τον ρυθμό του αγώνα να πέφτει αισθητά.

Στο 65′ ο Μόργκαν έκανε το 1-3 και στο 80′ ο Μπάρμπαρο μείωσε σε 2-3 που ήταν και το τελικό σκορ.

Ενδεκάδες

Απόλλων: Μολ (41′ Βολοτίνεν), Πέδρο (67′ Α. Ψύχας), Γιούστε, Αντωνιάδης (67′ Χαραλάμπους), Μπεσάτ, Σακέτι, Μ’ Πιντά (74′ Ανδρέου), Μάρκοβιτς (67′ Παναγή), Σαρντινέρο (74′ Γρηγορίου), Γιαννιώτας (41′ Αγκίρε), Γκακπέ (41′ Ζελάγια)

Άρης: Παπαστυλιανού,  Delmiro, Χαραλάμπους, Ελευθερίου, Παστελλής, Μοδέστου, Μόργκαν, Μπάρμπαρο, Μαλεκκίδης, Φέλεκ, Ρόμπιν»

ΝΤΟΥ των οργανωμένων του Απόλλωνα στον αγώνα του Τσιρείου Σταδίου με πυρσούς – Το πανό και τι γράφει (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Αγώνας για τον Απόλλωνα στο Τσίρειο – Τι έγινε με Ρομπέρζ

Μαρίνα Λεμεσού: Επιχείρησαν να φύγουν από το parking χωρίς να πληρώσουν - Πρόταξαν μαχαίρι σε αστυνομικούς

Επεισόδια έξω από ΑΔΕ Λεμεσού: Αύριο η απόφαση για τους 10 που συνελήφθησαν - Τα αδικήματα που τους βαραίνουν

Η κροτίδα που στιγμάτισε τη ζωή του Κώστα: «Άνοιξα τα μάτια μου και έλειπαν τρία δάχτυλα» - Συγκλονιστικές εικόνες

Συμπλοκή νεαρών στη Λευκωσία: Χειροπέδες σε 18χρονο - Στην κατοχή του μαχαίρια και ναρκωτικά - Ανήλικος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο

Πάσχα: Αναλυτικά το εορταστικό ωράριο καταστημάτων - Πότε θα είναι ανοιχτά και πότε κλειστά

Ιωάννα Τούνη: Ο προβληματισμός που μοιράστηκε με τους διαδικτυακούς της φίλους – «Δεν ξέρω τι πάει λάθος»