Ανατροπή με γκολ στο 98′ η Γκενκ

Ανατροπή με γκολ στο 90+8′ και ήρωα τον Ονουάτσου για την Γκενκ που νίκησε 2-1 την Μουσκρόν. Όρθια η Σταντάρ που βρέθηκε 2-0 πίσω στην Αντβέρπ, αλλά απέσπασε 2-2.

Η Γκενκ, λίγες μέρες μετά το 0-0 με την Νάπολι για το Champions League και παρά το γεγονός πως έμεινε πίσω στο σκορ με 1-0 στο 49′ κατάφερε να επιστρέψει στο ματς και να πάρει τη νίκη με 2-1 απέναντι στην Μουσκρόν για να μείνει στο -6 από την Μπριζ, έχοντας έναν αγώνα περισσότερο. Ο Ονουάτσου με γκολ στο 75′, αλλά και ένα στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων λύτρωσε τους γηπεδούχους.

Στο ματς που έγινε νωρίτερα, η Αντβέρπ πήρε μεγάλο προβάδισμα για τη νίκη, με τα γκολ του Ραφαέλοφ στο 22’ με πέναλτι και του Μποκανί στο 55’, αλλά ο Εμόντ στο 58’ και στο 72’ κατάφερε να σώσει τον βαθμό για την Σταντάρ Λιέγης που βρίσκεται στο -3 από την Μπριζ και έχοντας δώσει αγώνα περισσότερο.