Δεν συνέρχεται ο ΑΠΟΕΛ – Ένα ημίχρονο… όλα μηδέν

Στο 0-0 βρίσκονται νέα Σαλαμίνα και ΑΠΟΕΛ στο πρώτο μέρος του αγώνα, ο οποίος ρίχνει την αυλαία της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Συνεχίζει τις κακές εμφανίσεις η ομάδα του Τομας Ντολ, κρατάει καλά η Νέα Σαλαμίνα.

Ένα πολύ κακό Α’ ημίχρονο με τις ομάδες αμφότερες, να μην δημιουργούν την μεγάλη ευκαιρία, εκτός από κάποια σουτ τα οποία δεν είχαν… τύχη.

Αν και στα πρώτα στάδια του ματς οι «γαλαζοκίτρινοι» είχαν την κατοχή και έλεγχαν τον ρυθμό, η νέα Σαλαμίνα το ισορρόπησε και έκλεισε καλά τους χώρους.

Εν τέλει, το 0-0 «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο ομάδων, σε ένα 45λεπτο που δεν προσέφερε καμία ποδοσφαιρική συγκίνηση…