Φιλική νίκη για ΑΕΚ με δύο γκολ λίγο πριν το φινάλε του α΄ μέρους

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε την Τετάρτη (22-07-2020) στο κοινοτικό γήπεδο Κυπερούντας η ΑΕΚ κέρδισε τη Δόξα Κατωκοπιάς με 0-2.

Σκόρερ για την ομάδα του Νταβίντ Κανέδα οι Αντωνιάδης (41΄) και Σπιρόφσκι (44΄).

Το φιλμ του αγώνα μέσα από την επίσημη ενημέρωση της ΑΕΚ:

1′ Έναρξη της αναμέτρησης.

18′ Σουτ του Carlos, η μπάλα κόντραρε στον Fernandez και στην συνέχεια σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Tono.

26′ Γύρισμα του Ναούμ από δεξιά και σουτ στην κίνηση από τον Spirovski, η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο.

40′ Συρτό σουτ του Spirovski, πέφτει στην γωνία και αποκρούει σε κόρνερ ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

41′ ΓΚΟΛ: 0-1 για την ΑΕΚ με πλασέ του Αντωνιάδη, μετά την απόκρουση του τερματοφύλακα στην κεφαλιά του Ράσπα.

44′ ΓΚΟΛ: 0-2 για την ΑΕΚ με εξαιρετικό μακρινό σουτ του Spirovski.

45′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

56′ Πολύ καλή ατομική ενέργεια από τον Κωνσταντίνου και σουτ, το οποίο σταμάτησε στο δεξί δοκάρι. Στην εξέλιξη της φάσης γύρισμα του Spoljaric, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία.

59′ Προσπάθεια του Acoran από δεξιά και πάσα για τον Spoljaric, που έκανε το δυνατό σουτ, πάνω στον τερματοφύλακα.

68′ Κόρνερ του Spoljaric, κεφαλιά του Golobart, η μπάλα έξω.

75′ Γύρισμα του νωρίς Planas, δεν πρόλαβαν να μπουν στην πορεία της μπάλας Florian και Κωνσταντίνου.

84′ Φάουλ από πλάγια θέση του Οικονομίδη, ο Χριστοδούλου κάνει την επέμβαση.

86′ Δυνατό σουτ του Κωνσταντίνου, διώχνει σε κόρνερ ο τερματοφύλακα. Από την εκτέλεση του κόρνερ, γύρισμα του Μακρή, προβολή του Planas έξω.

89′ Μπαλιά του Planas, o Μακρής δεν μπόρεσε να μπει στην πορεία της μπάλας.

90′ Τέλος της αναμέτρησης.

Δόξα (Κώστας Σακκάς): Sishkovski, Μουκτάρης, Oliveira, Sadik, Boljevic, Trajchevski, Αδωνη, Taiwo, Mesca, Μιντίκκης.

AEK (David Caneda): Tono (46′ Χριστοδούλου), Αντωνιάδης (46′ Truyols, 80′ Cases), Spirovski (46′ Spoljaric), Abraham (46′ Μακρής), Trickovski (46′ Florian), Fernandez (46′ Thandi), Ιωάννου (46′ Planas), Αναστασίου (46′ Acoran), Ράσπας (46′ Κωνσταντίνου), Ναούμ (60′ Golobart), Mojsov (46′ Mikel).

Διαιτητές: Kωνσταντίνος Φωτίου

Βοηθοί διαιτητές: Νίκος Σαμάρας, Ανδρέας Τουμάζου

The post Φιλική νίκη για ΑΕΚ με δύο γκολ λίγο πριν το φινάλε του α΄ μέρους appeared first on Thema Sports.

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Σύλληψη νέου υπόπτου στη Λάρνακα - Ισχυρή αστυνομική δύναμη στο σημείο - Δείτε φωτογραφία

Νέα σύλληψη σημειώθηκε σύμφωνα με πληροφορίες του ThemaOnline σήμερα το απόγευμα αναφορικά με την απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη.